Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 13:22
 
Ünlü profesör koronavirüsten öldü
GÜNDEM Haberi
Ünlü profesör koronavirüsten öldü

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin duayen öğretim üyelerinden 78 yaşındaki Prof. Dr. Murat Dilmener yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi. 

 

Yaklaşık bir aydır yoğun bakımda tedavi gören Prof. Dr. Dilmener’in vefatını, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek duyurdu. Tufan Tükek, “Bir değerli hocamızı daha Koronavirüs nedeniyle kaybettik. Prof. Dr. Murat Dilmener hocamıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

 

Yoksul hastaları tedavi ettiği için 16 yıl önce Dilmener hakkında soruşturma başlatılmıştı. 

 

Dilmener’e, 2004 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, yoksul hastaları hukuka aykırı şekilde ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte Maliye Bakanlığı tarafından soruşturma açılmıştı. Soruşturmada profesörlerden, toplam 3.5 milyon liralık tedavi masrafını ödemeleri istenmiş, Murat Dilmener’e de 500 bin liralık borç çıkarılmıştı. Hastanenin döner sermaye gelirleriyle zor durumda olan hastaları tedavi ettiğini söyleyen doktorlar konuyu yargıya taşımış, bunun üzerine mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Maliye Bakanığı konuyu Yargıtay’a taşımış, ancak Yargıtay, hocaların bu paraları fakir hastaların tedavisi için kullandıklarına kanaat getirerek davayı temyiz edip kapatmıştı.

 

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Ünlü, profesör, koronavirüsten, öldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı