Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 23:21
 
Ünlü oyuncu Ali Sürmeli’den çok kötü haber
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer alan usta oyuncu Ali Sürmeli'nin beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Ünlü oyuncu Ali Sürmeli’den çok kötü haber

Ünlü oyuncu Ali Sürmeli'nin hastaneye kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz(EDHO) dizisinde yer alan Ali Sürmeli'nin sağlık durumuyla ilgili son bilgiyi rol arkadaşı Oktay Kaynarca aktardı.

 

2. Sayfa'nın haberine göre; ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde rol alan ünlü oyuncu Ali Sürmeli’nin beyin kanaması nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alınacağı bildirildi.

 

ALİ SÜRMELİ KİMDİR

 

 Ali Sürmeli 1959 yılında doğdu. Aslen mus-Varto Omeriyan köyündendir. Babası Anadolu'da birçok şehirde görev yapmış bir postacıydı. Babasının görevleri nedeni ile Solhan ve Karlıova, Elazığ, Palu, Doğancılar, Diyarbakır ve Bursa da bulundu.

 

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1985 yılında mezun oldu. Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı.

 

1988 yılında "Dönüş" adlı film ile sinema dünyasına girdi. İsmail Dümbüllü, Ulvi Uraz, 1996 yılında 8. Ankara Ulusal Film Yarışması "Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü aldı.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Ünlü, oyuncu, Ali, Sürmeli’den, çok, kötü, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı