Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 14:30
 
Uluslararası festivallerden ödülle dönen Kovan izleyiciyle buluşuyor
KÜLTÜR SANAT Haberi
Uluslararası festivallerden ödülle dönen Kovan izleyiciyle buluşuyor

İSTANBUL (AA) - Türkiyedeki sinema salonlarında bu hafta 3ü yerli 7 film vizyona girecek.

Eylem Kaftanın yönetmenliğini yaptığı; Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu ve Dizem Kaftanın rol aldığı "Kovan", yarın izleyici ile buluşacak.

Katıldığı birçok festivalden ödülle dönen Eylem Kaftanın ilk uzun metrajlı filmi "Kovan", annesinin hastalığı üzerine Almanyadan Artvine gelip arıcılıkla uğraşmaya başlayan bir kadının hikayesini konu alıyor.

İstanbul galası 22 Ekim 2019da Uluslararası Boğaziçi Film Festivalinde gerçekleştirilen film; Antalya Film Forum Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu ödülü, Malatya Film Festivalinde "En İyi Yönetmen Ödülü", Kayseri Film Festivalinde "En İyi Görüntü Ödülü" almıştı.

"Randıman"

Cezmi Baskın, Salih Kalyon, Yağmur Ün, Kerim Aydemir ve Feriha Eyüboğlunun rol aldığı "Randıman" adlı filmi, Mehmet Hoşnut yönetti.

Komedi türündeki yapım, çalıştığı reklam ajansının önemli bir işi için çocukluğunun geçtiği ve fındık tarlalarında büyüdüğü Orduya giden genç bir kızın başından geçen olaylar etrafında dönüyor.

"Cin Baskını"

Kadir Gençin yönetmenliğini üstlendiği; Yağmur Çapal, Neslişah Ertürk, Göknil Gök ve Uğur Elaldının oynadığı yerli korku filmi "Cin Baskını", okul arkadaşının başarılarını kıskanan bir kızın ona karşı farklı büyülere başvurmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

"Ölümsüzlerin Savaşı"

Eric Roberts, Mindy Robinson, Bill Oberst Jr. ve Ronnie Nanosın başrollerinde yer aldığı "Ölümsüzlerin Savaşı", aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Joe Lujanın yönetmen koltuğunda oturduğu film, müttefik haline gelen Trikalypse ile isyancıların, hüküm süren Dominiona karşı verdikleri özgürlük savaşını beyaz perdeye taşıyacak.

"Sekiz Yüz"

Çinli yönetmen Hu Guan imzası taşıyan "Sekiz Yüz"ün başrollerinde Zhi-zhong Huang, Zhang Junyi, Hao Ou ve Wu Jiang gibi isimler yer alıyor.

Çinde büyük bir gişe başarısı elde eden aksiyon ağırlıklı dönem filmi, 1937 yılında Şangayda kendilerini sıkıştıran Japon ordusuna karşı savaşan 800 Çin askeri ve sivilin hikayesini anlatıyor.

"David Copperfieldın Çok Kişisel Hikayesi"

19. yüzyılın en büyük roman yazarlarından Charles Dickensın ünlü eserinden uyarlanan "David Copperfieldın Çok Kişisel Hikayesi", doğumundan itibaren belli başlı talihsizlikler geçiren ve türlü badireler atlatan David Copperfieldın, yeryüzünde kendine bir yer edinme çabasını anlatıyor.

Başrollerinde Dev Patel, Peter Capaldi, Hugh Laurie, Tilda Swinton ve Ben Whishawın yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Armando Iannucci oturuyor.

"Ormandaki Cadı"

Hannah Kasulka, Craig Arnold, Sasha Clements, Corbin Bleu ve Alexander De Jordyin rol aldığı "Ormandaki Cadı" adlı filmin yönetmenliğini Jordan Barker üstlendi.

Korku ve gerilim türündeki yapımın hikayesi; üniversite öğrencisi Jill ve arkadaşlarının çıktıkları kış tatilinde yaşanan gerilimli olaylar etrafında şekilleniyor.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Uluslararası, festivallerden, ödülle, dönen, Kovan, izleyiciyle, buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı