Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 15:31
 
Uber'e Türkiye'den erişim engeli resmen kaldırıldı
EKONOMİ Haberi
Uber'e Türkiye'den erişim engeli resmen kaldırıldı

İSTANBUL (AA) - Ubere erişim engeli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) bağlı faaliyet gösteren Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) tarafından resmen kaldırıldı.

Uber Türkiyeden yapılan açıklamada, istinaf mahkemesinin 24 Aralık 2020de aldığı kararla Ubere Türkiyeden erişim engelinin kaldırıldığı hatırlatıldı. Bu kararın ardından erişim engelinin BTKya bağlı faaliyet gösteren Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından da resmen kaldırıldığı bildirildi.

Açıklamada, erişim engelinin kalkmasıyla Uberin, Türkiyede tekrar erişilebilir hale geldiği ve faaliyetlerine sarı taksiler ile çalışarak devam edebileceği, Uber internet sitesinin de Türkiyeden erişime tekrar açıldığı kaydedildi.

Erişim engelinin kalkmasıyla Uber uygulamasında UberTaksi hizmetinin sunulabileceği bildirilen açıklamada, Uber uygulamasının İstanbulda 14 bin 500 taksi sürücüsü tarafından halihazırda kullanıldığı aktarıldı.

Öte yandan, Uber resmi hesabı Twitter üzerinden yapılan paylaşımda, "Ubere Türkiyede uygulanan erişim engeli mahkeme kararına uygun olarak bugün itibarıyla resmen kaldırıldı. Tüm İstanbullulara tekrardan merhaba." ifadeleri kullanıldı.

Muhabir: Uğur Aslanhan

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Uber'e, Türkiye'den, erişim, engeli, resmen, kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı