Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 03:30
 
Trump, Bolton'ı dinleseydim şu anda 5. dünya savaşındaydık!
ABD Başkanı Donald Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton için, "Ben bu aptalı dinleseydim, şu anda 5. dünya savaşında olurduk." ifadesini kullandı.
GENEL Haberi
Trump, Bolton'ı dinleseydim şu anda 5. dünya savaşındaydık!

Trump, 3 Kasım'daki başkanlık seçimleri açısından kritik olan Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde seçmenlerine hitap etti.

 

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Boltona ağır eleştiriler yönelten Trump, "Ben bu aptalı dinleseydim, şu anda 5. dünya savaşında olurduk." dedi.

 

Trump, 3 Kasımdaki başkanlık seçiminin ülke tarihi açısından önemli olduğuna işaret ederek Demokratların adayı Joe Biden için de "Biden seçimi kazanırsa tarihin en kötü adayına karşı seçimi kaybetmiş olacağım." yorumunda bulundu.

 

Bidena yönelik eleştirilerini sürdüren Trump, "Biden, değişmez bir küreselci. Biliyorsunuz, küreselciler saf dışı kaldı. Onlar bu ülkeyi mahvetmişti." dedi.

 

-"Pandemiyi gelecek yıl bitireceğiz"

 

Yönetimi döneminde ülkesinin askeri kapasitesini de artırdıklarının altını çizen Trump, "Şu anda F-35lerimiz var. Siz onları göremezsiniz. Onlar gizli." diye konuştu.

 

Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelelerine de devam ettiklerini vurgulayarak "Bu yılın sonunda ya da erken bir tarihte muhteşem bir aşımız olacak. Bu pandemiyi gelecek yıl bitireceğiz." dedi.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Trump,, Bolton'ı, dinleseydim, şu, anda, 5., dünya, savaşındaydık!,
Yorumlar
Haber Yazılımı