Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 16:00
 
TRT evde kalan seyircileri Ramazan Bayramına özel içerikleriyle buluşturacak
GENEL Haberi
TRT evde kalan seyircileri Ramazan Bayramına özel içerikleriyle buluşturacak

İSTANBUL (AA) - TRTden yapılan açıklamaya göre, bayram boyunca şarkılardan türkülere, spordan sanata, tarihten edebiyata kadar her konuda hazırlanan yapımlar izleyiciyle buluşacak.

TRT 1de bayramın ilk günü Şoray Uzunun sunumuyla 11.00 ile 19.00 saatleri arasında ekrana gelecek "Bayram Özel" programında, izleyenler WhatsApp hattına gönderecekleri görüntülü mesajlarla sevdiklerinin bayramını ekranlardan kutlayabilecek.

"Bayram Özel" programında, Türkiyeden Balkanlara, Kerkükten Azerbaycana uzanan geniş bir coğrafyadan ve Erzurum, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Adanadan canlı bağlantılar yapılacak.

TRTnin arşivinden unutulmaz bayram programları, yıldız sanatçılardan sevilen şarkılar, ünlü güldürü ustalarının skeçlerinin de yer alacağı programda, konuklarla Türk dünyasındaki bayram gelenekleri konuşulurken, kültür sanat sohbetleri, ramazan sonrası beslenme düzeni ve Türk mutfağı gibi konulara değinilecek.

Usta sanatçılar, konserleriyle TRT Müzik kanalında olacak

TRT Müzik kanalında "Oyun Havaları" programı bayram boyunca 3 bölüm şeklinde 09.30, 12.00 ve 19.45’te, Muazzez Abacı, Zeki Müren ve Müzeyyen Senar konserlerinin yer aldığı "Arşivden" programı ise 13.00te ekrana gelecek.

Bayram boyunca 18.15’te yayınlanacak "Bayram Hatırası" programında nostaljik eserler, 15.00te yayınlanacak "Nazende Şarkılar" programıyla da ünlü tenor Murat Karahan, Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur, konserleriyle evlere konuk olacak.

TRT 2de bayramın ilk günü şair Ahmet Murat "Edebiyat Söyleşileri" programında, şair-yazar ve tıp doktoru Prof. Dr. Hüsrev Hatemi ile "Ramazan ve Bayram" konusunu konuşacak, ikinci gün de Ayla Ağabegüm "Geleneğin Kalp Atışları" programında Cihan Aktaş ile "Bayram ve Bayramlaşmak konusunu ele alacak.

TRT 2de bayramın son gününde ekranlara gelecek "Tarihin Ruhu" programında ise geçmişten çok özel bayram görüntüleriyle "Bayram gelenekleri gerçekten de kayboluyor mu ve TRT’nin 1980’lerdeki bayram kayıtları ile 1920’lerin bayramları arasında ne farklar vardı?" sorularına yanıt aranacak.

TRT Çocukta ise bayramın ilk gününden itibaren Aslan ve Nasreddin Hocanın ekrana gelmemiş yeni bölümleri yayınlanacak.


Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: TRT, evde, kalan, seyircileri, Ramazan, Bayramına, özel, içerikleriyle, buluşturacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı