Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 16:30
 
Trabzon Devlet Tiyatrosu Kuyucaklı Yusuf oyununu sahneleyecek
KÜLTÜR SANAT Haberi
Trabzon Devlet Tiyatrosu Kuyucaklı Yusuf oyununu sahneleyecek

TRABZON (AA) - Sabahattin Alinin yazdığı, Erkan Akçelikin uyarladığı oyunu Ayşe Berna Konur yönetiyor.

TDT Müdürü Elvan Saliha Karahasanın yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyunda, Yavuz Topçuoğlu, Efecan Baştürk, Elvan Tibukoğlu, Rümeysa Sağlam, Ogün Kılıç, Mahir Elvan, Durulcan Yaman, Hazar Altıntaş, Göknur Paslı, Sıla Ömeroğlu, Songül Nadir, Aykut Güner ve Aybüke Yılmaz rol alıyor.

Dekor tasarımını Cenk Oral, kostüm tasarımını Fulden Korkmaz, ışık tasarımını Nihat Bahar, müziğini Fatih Veli Ölmez ile koreografisini de Berkan Görgünün yaptığı oyunun konusu şöyle özetleniyor:

"Yatağın kenarından başlayıp odanın ortasına kadar yayılan pıhtılaşmış kan odada küçük bir gölcük oluşturmuştu. Sedirin köşesinde diz çökmüş oturuyordu. Sabit bir şekilde gözlerini ayırmadan onları izliyordu. Soruldu; sen kimsin? Ben Yusuf dedi. Yusuf bu manasız ve yabancı hayatta bir tek şeye hakikaten sarılmış, hakikaten inanır gibi olmuştu. Hayatında asıl aradığı şeyin Muazzez olmadığını biliyordu, fakat Muazzez olmadan bunu aramaya gücü olamayacağını sanıyordu. Kuyucaklı Yusuf taşra hayatının, eşraf çekişmelerinin arasındaki sevgi serüveni ve yenilmeye rağmen baş eğmeyişin hikayesidir."

Oyunun prömiyeri 8 Ekim Perşembe günü saat 20.00de Haluk Ongan Sahnesinde gerçekleştirilecek.Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Trabzon, Devlet, Tiyatrosu, Kuyucaklı, Yusuf, oyununu, sahneleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı