Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 15:41
 
ŞU İŞE BAK! Erhan Usta Ümit Özdağ’ın ihracını istedi
MHP’den ihraç edildikten sonra İYİ Parti’ye geçen Samsun Milletvekili Erhan Usta Ümit Özdağ’ın açıklamalarına çok kızarak partiden ihracını istedi.
POLİTİKA Haberi
ŞU İŞE BAK! Erhan Usta Ümit Özdağ’ın ihracını istedi

MHP'den Devlet Bahçeli'nin talimatıyla ihraç edilen ve İYİ Parti'ye geçtiğimiz günlerde geçerek Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Samsun Milletvekili Erhan Usta Özdağ'ın açıklamalarını şöyle değerlendirdi:

 

"SON DERECE ÇİRKİN"

 

Ümit Bey’in yaptığı, son derece çirkindir. Kongredeki üzeri çizilme meselesinden işe başladı, İstanbul İl Başkanı’na getirdi. Oradan anayasa değişikliğine getirdi. Madem bunların hepsini biliyorsunuz, niye şimdi konuşuyorsunuz. Niye zamanında söylemediniz? Niye kamuoyuyla paylaşmadınız? Şimdi niye bu ihtiyacı hissediyorsunuz?

 

ÖZDAĞ'IN İHRAÇ EDİLMESİ GEREKLİDİR

 

Eğer kongrede üzeri çizilmemiş olsaydı, iddia ettiği için söylüyorum, zaten kendisi aday olmadı. Diyelim ki o esnada iyi bir görev verilmiş olsaydı, bunların hiçbirisini konuşmayacaktı demek ki bugüne kadar sustuğu gibi. Bunlar başlı başına yanlış hususlardır. Artık iş çirkinleşmiştir. Ben de bu çirkinliğin, parçası olmak istemiyorum. Disiplin Kurulu’nun nasıl karar vereceğini bilme imkânımız yok, ancak bu söylenenlerden sonra bir ihraç gereklidir. Bunlar çünkü açık iftiralardır. Hiçbir şekilde mesnedi olmayan, ispatlanamayacak iddialardır."

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: ŞU, İŞE, BAK!, Erhan, Usta, Ümit, Özdağ’ın, ihracını, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı