Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 13:20
 
Şok Market'te şok eziyet: Protesto yağıyor!
GÜNDEM Haberi
Şok Market'te şok eziyet: Protesto yağıyor!

Türkiye’nin en ünlü market zincirlerinden Şok Market’te eve servis hizmetlerinde servis elemanları yerine market çalışanlarını kullanması protesto ve eleştirilere neden oldu.

Ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını nedeniyle herkes zor günler geçirirken, vatandaşların çoğu market alışverişlerini internet üzerinden online yapıyor.

Buna göre de Türkiye’deki market zincirleri online alışveriş hizmeti veriyor ve bunu da anlaştığı kurye hizmetleriyle gerçekleştiriyor.

Ancak, ŞOK Marketler Zinciri’nin online alışveriş uygulamasında market çalışan personelini kullanması özellikle koronavirüs şartlarında eleştiri ve tepkilere neden oldu.

Tepkiler o kadar büyüdü ki, Twitter’da tag oldu.

İşte o eleştiri ve tepkilerin bazıları:

 

ŞOK MARKET KİMİN?

Bir zamanlar Koç markasına ait olan, sonra Migros’un aldığı ve en son olarak el değiştiren ve hızla büyüyen Şok Market şimdilerde kimin?

1995 yılında kurulan Şok Marketler T.A.Ş., 2011’in Ağustos ayında Yıldız Holding yani Ülker tarafından Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alındı. Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market, mağazalarını baştan sona yeniledi, tüketicilerin bildiği ve alıştığı markalı ürünleri uygun koşullarla müşterilerine sunmaya başladı. Ülker, Migros tarafından kurulan Şok marketler ile birlikte Sabancı’da olan DİA-SA marketlerini de satın alarak ŞOK adı altında birleştirdi.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Şok, Market'te, şok, eziyet:, Protesto, yağıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı