Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 12:26
 
Sizin yaptığınız atar, bize mutluluk katar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuk ve demokrasi çıkışının ardından FETÖ’den atılan KHK’lılara ağlayan, Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala’ya özgürlük isteyen Bülent Arınç piyasaya bir çıktı pir çıktı.
POLİTİKA Haberi
Sizin yaptığınız atar, bize mutluluk katar!

ABD’de Joe Biden’in yeni başkan olacağının kesinleşmesinin ardından büyük bir bayram havası var sanki memlekette.

 

Ne kadar FETÖ’cü, bölücü, terörist kazıntısı liboş varsa ekranları doldurmaya başladı.

 

Ağızlarını, köşelerini doldura doldura yazmaya çizmeye ve Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’ye ve lideri Devlet Bahçeli’ye saldırmaya başladılar.

 

Türkiye’nin kurtuluşunun tek çözümü onlara göre artık MHP’nin siyasetten denklem dışına çıkmasından ibaret.

 

MHP’nin desteğiyle Türkiye’nin üzerindeki tüm kuşatılmışlıkları bir bir yırtıp attığını görmezden gelen, dünyayı sarsan koronavirüs belasının tüm yükünü iktidara yükleyenlerin en büyük argümanı da ekonomide yaşanan sıkıntılar.

 

Hepsi bir ağızdan Erdoğan’ı MHP’den ve Devlet Bahçeli’den kurtarmak(!) için büyük gayret içerisindeler.

 

Habertürk Yazarı Sevilay Yılman mesela çok mutlu Arınç’ın bu çıkışlarından. Resmen gülleri yarılıyor.

 

Ne diyor işareti alınca hemen atarlanan Sevilay Yılman, “Bu açıklamalar aynı zamanda AK Parti’ye yamanan her türlü Avrasyacı, trolcü, sonradan çakma ulusalcı, yalaka takımının da siyasi olarak ipinin çekildiği anlamını taşıyor.

 

Keşke daha önce farkına varabilseydi Sayın Cumhurbaşkanı, “Asla yalnız yürümeyeceksin” diye diye kendisini yalnızlaştıran komploculuktan ve entrikacılıktan başka meziyeti olmayan Batı karşıtı bu trolcülerin ne halt olduklarının.”

 

Bir başka işaretle atarlanan ise Cumhuriyet’in yazarı Orhan Bursalı.

 

Bursalı hemen işin çözümünü bulmuş ve Erdoğan’ın artık MHP ve Bahçeli’ye ihtiyacı olmadığı teşhisini koyuvermiş.

 

“Gemi karaya oturunca Avrupa’ya imdat çağrısı gitti. Türkiye’den ve dünyadan gemiyi (ve kaptanı olan iktidarı-RTE’yi tabii) kurtaracak kimse yoktu. Dört bir yan çıkmaz sokak. İç, ekonomi ve dış politika, kör inançların kılavuzluğunda battı. 

 

Şimdi tam bir dönüş. Bu dönüşte MHP’ye yer yok, çünkü Bahçeli bunu yapamaz. Saray, MHP ile Avrupa’ya mı yürüyecek? Almanya Ülkü Ocakları’nı kapatırken... Avusturya karışırken... Ve ülke içinde yeraltı dünyasının silahları Kılıçdaroğlu’na doğrultulurken... Ve siyasete silah bulaşmışken...

 

…..

 

Gerçek dünyaya hoş geldiniz.

 

AKP yol ayrımında. Şimdi masada MHP var. Cumhur İttifakı’nın yürüyeceği yok. Çünkü MHP’nin Saray gibi 180 derece rota kırma refleksi sıfır. Hele siyasete yeraltı karıştıktan sonra. Bu iş biter.

 

Arınç, RTE’nin Yeni Dönem, demokrasi hukuk reformu nutuklarından hareket ederek, buna uygun konuştu. Talimat alması gerekmiyor. İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır gözaltıları, MHP’nin, Saray’ın hukuk ve demokrasi reformları politikasına ve Arınç’a verdiği yanıt gibi duruyor.”

 

Türkiye Cumhur İttifakı’nın liderliğinde Suriye’den Azerbaycan’a, Libya’dan Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’e kadar tüm alanlarda ağırlığını ve gücünü ortaya koyarken hazımsızlığın dibini yaşayan sağda ve solda ne kadar emperyalist küreselci artığı varsa kafayı çıkarmasından rahatsızlık duymamak mümkün mü?

 

Köşe yazılarında, ekranlarda bugüne kadar kendini ne kadar zor tutan CHP’lisi İYİ Partilisi çakma AK Partilisi varsa ortaya saçılıverip atar üstüne atar yapıyorlar.

 

Hedef MHP. Hedef Devlet Bahçeli.

 

Biliyorlar ki, MHP ve Bahçeli’den kurtulurlarsa sıra Erdoğan’a gelecek.

 

Kimse de bu oyunu görmeyecek. Devletimiz o kadar saf yani.

 

Halbuki CNN Türk’te Hande Fırat’ın konuğu olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım konuşurken çok önemli bir şey söylemişti.

 

Neydi o?

 

“Cumhur İttifakı’nı biz kurmadık. Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da meydanlarda bir araya gelen vatan evlatlarının üzerine kuruldu.

 

Cumhur İttifakı MHP ile AK Parti arasında ilkeleri ve hedefleri belli olan bir ittifaktır. 2023’ten 2071’de kadar tüm plan ve programlarını da yapmış bir ittifaktır.”

 

FETÖ’den, bölücülere ve terörist sevicilere kadar tüm küreselci emperyalist yardakçılarına seslenmek lazım.

 

“Sizin yaptığınız atar, bize mutluluk katar.”

 

Hakan Sönmez

724.tv Açık Medya

Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Sizin, yaptığınız, atar,, bize, mutluluk, katar!,
Yorumlar
Haber Yazılımı