Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 12:31
 
Seyid Çolakın ödüllü filmi Kapan izleyici ile buluşuyor
KÜLTÜR SANAT Haberi
Seyid Çolakın ödüllü filmi Kapan izleyici ile buluşuyor

İSTANBUL(AA) - Türkiyedeki sinema salonlarında bu hafta 2si yerli 7 film vizyona girecek.

"Kapan"

Genç yönetmen Seyid Çolakın Dünya Prömiyeri 41. Uluslararası Moskova Film Festivalinde yapılan filmi "Kapan" yarın izleyici ile buluşacak.

Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş ve Sami Aksunun başrollerinde oynadığı filmin senaryosunu yönetmen Seyid Çolak, Güven Adıgüzel ile birlikte kaleme aldı.

Macera türündeki film; bir adada balıkçılıkla hayatlarını idame ettiren beş arkadaşın, aralarından birinin kaybolması ve vahşi bir kurdun ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.

"Ahmet İki Gözüm"

Gani Rüzgar Şavata ve Hakan Gürtopun yönetmenliğini üstlendiği "Ahmet İki Gözüm", sanatçı Ahmet Kayanın yaşam hikayesini sinemaya uyarlıyor.

Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız ve Yelda Reynaudun başrollerinde oynadığı filmin senaryosu Gönül Aktürk, İlker Barış ve Gani Rüzgar Şavata tarafından kaleme alındı.

"Sıra Dışı"

Vince Vaughn, Kathryn Newton, Celeste OConnor, Misha Osherovich ve Uriah Sheltonın başrollerinde oynadığı "Sıra Dışı" gerilim tutkunlarının ilgisini çekmeye aday.

"Happy Death Day" serisinin yönetmeni Christopher Landon imzalı film, kendi halinde lise hayatını sürdüren bir kadın ile kasabaya korku salan bir seri katilin birbirlerinin bedenlerinde uyanmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

"Follow Me"

Will Wernickin yönetmenliğini yaptığı "Follow Me"de Holland Roden, Keegan Allen, Dimiter Marinov, Pasha D. Lychnikoff ve Denzel Whitaker gibi isimler rol aldı.

Korku ve gerilim türündeki yapım; bir sosyal medya fenomeninin yeni macerası için Moskovaya gidişini ve orada yaşanan sıra dışı olaylar etrafında dönüyor.

"Azizler Hapishanesi"

Meg Alexandra, Gabz Barker ve Jess Chanliaunun oynadığı "Azizler Hapishanesi"ni Russell Owen yönetti.

İngiltere yapımı film; St. Leonards Adasında tecrit edilen azılı suçlular üzerinde uygulanan ekstrem tıbbi deneylerin dehşetengiz sonuçlarıyla mücadele edilmesini anlatıyor.

"Pinokyo"

"Gomorra", "Tale of Tales" ve "Dogman" gibi yapımlarla adından söz ettiren İtalyan sinemacı Matteo Garrone, Carlo Collodinin klasik çocuk masalı Pinokyoyu canlı çekimle yeniden sinema perdesine taşıyor.

Fransa, İngiltere ve İtalya ortak yapımı filmin başrollerinde Federico Lelapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini ve Marine Vacth rol aldı.

"Çifte Bela"

Marcus H. Rosenmüllerin yönetmen koltuğunda oturduğu; Luis Vorbach, Jona Gaensslen, Margarita Broich, Marie Leuenberger ve Serkan Kayanın oynadığı "Çifte Bela"; keşfettiği sihirli bir ayna ile ödev ve sorumluluklar gibi istemediği şeyleri yaptırabileceği ikizine kavuşan Fridonun, sihirli aynayı yakın arkadaşı Emile göstermesiyle gelişen olaylar etrafında dönüyor.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Seyid, Çolakın, ödüllü, filmi, Kapan, izleyici, ile, buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı