Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 10:30
 
Rusyadan Türkiyeye Kovid-19 nedeniyle ara verilen uçak seferleri yeniden başladı
EKONOMİ Haberi
Rusyadan Türkiyeye Kovid-19 nedeniyle ara verilen uçak seferleri yeniden başladı

MOSKOVA (AA) - Çoğunluğunu Rus vatandaşlarının oluşturduğu yolculardan bazıları, İstanbul üzerinden Antalya’ya giderek tatil yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle Türkiye, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Sabah saatlerinde, THYnin tarifeli seferiyle İstanbula gelen ve çoğunluğunu Rus vatandaşlarının oluşturduğu yolcular, körükten terminale alındı.

Termal kamerayla vücut ısıları kontrol edilen yolcuların çoğunluğunun maske taktıkları görüldü.

Yolculardan Maslennikova Dilyara, Moskovada yaşadığını, çok istemesine rağmen seferlerin durdurulması nedeniyle Türkiyeye gelemediğini söyledi.

Seferlerin tekrar başlamasıyla vakit kaybetmeden uçak bileti aldığını, arkadaşıyla İstanbulda 12 gün kalarak gezeceklerini ifade eden Dilyara, "İstanbulu gezdikten sonra Kapadokyaya geçeceğiz. Umarım Türkiye tatilimiz istediğimiz gibi geçer. İstanbulda olduğumuz için çok mutluyuz." dedi.

Arkadaşıyla tatil yapmak için İstanbula gelen Galina Burenkova da Rusyadan Türkiyeye seferlerin yeniden başlatılmasından mutluluk duyduğunu belirtti.

Türkiyeyi çok sevdiğini belirten Burenkova, İstanbulda bir süre gezdikten sonra gidenlerin övgüyle bahsettiği Kapadokyaya geçeceklerini söyledi.

Pasaport kontrolünden geçen yolcular, bagajlarını aldıktan sonra havalimanından ayrıldı.

Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar, Kovid-19 salgını nedeniyle mart ayında durdurulmuştu.

.w3-content { max-width: 100%; margin: auto;} .w3-tooltip, .w3-display-container {position: relative;} .w3-black, .w3-hover-black:hover { color: #fff!important; background-color: #000!important;} .w3-display-left { position: absolute; top: 50%; left: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(-0%,-50%);} .w3-display-right { position: absolute; top: 50%; right: 0%; transform: translate(0%,-50%);-ms-transform: translate(0%,-50%);} .w3-btn, .w3-button {-webkit-touch-callout: none;-webkit-user-select: none; -khtml-user-select: none;-moz-user-select: none; -ms-user-select: none;user-select: none;} .w3-btn, .w3-button {border: none;display: inline-block;outline: 0;padding: 8px 16px;vertical-align: middle;overflow: hidden;text-decoration: none;color: inherit;background-color: inherit;text-align: center;cursor: pointer;white-space: nowrap;}

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Rusyadan, Türkiyeye, Kovid-19, nedeniyle, ara, verilen, uçak, seferleri, yeniden, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı