Haber Detayı
23 Ocak 2021 - Cumartesi 22:06
 
Özlem Gürses yine uçtu! Bahçeli’ye iğne yapan hemşire darp edildi
Haydarpaşa’dan Çin’e giden trenin gidemeden geri döndüğünü söyleyen ancak bu iddiası yalan çıkan Özlem Gürses baltayı yine taşa vurdu.
GÜNDEM Haberi
Özlem Gürses yine uçtu! Bahçeli’ye iğne yapan hemşire darp edildi

Habercilik yaptığı iddiasıyla programlara çıkan Özlem Gürses herhangi bir araştırma yapma gereği duymadan bir gazetecinin mizah ekindeki gülmece haberi gerçek zannederek MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye iğne yapan hemşirenin dövüldüğünü iddia etti.

 

Halk TV’de programa çıkan ve program konuğuna son günlerdeki siyaset dilinden şikayet eden Özlem Gürses, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin koronavirüs aşısı olduğunu hatırlattı.

 

 

"Bahçeli'ye aşıyı yapan Gülnaz Şırınga darbedildi"


Daha sonra Bahçeli'ye aşı yapan Gülnaz Şırınga isimli hemşirenin, Bahçeli'nin canını yaktığı gerekçesiyle darp edildiğini ve tedavi altına alındığını iddia etti.

 

Gürses, "Bugün çok olağanüstü bir haber okudum. Sayın Bahçeli'ye aşı yapan bir hemşire vardı. O hemşirenin darbedildiğini siz biliyor muydunuz?  Numune Hastanesi acil servisinde tedaviye alınmış bu hemşire hanım. Gülnaz Şırınga, 'Neye uğradığımı anlamadım. Arkamdan gelen 4 kişi aniden sopalarla vurmaya başladı. Bir yandan da canımızı acıtanın canına okuruz diye bağırdıklarını söyledi.' Sayın Bahçeli'ye aşı yaptığı için, onun canını acıttıklarını düşündükleri için bu kadıncağızı darp etmişler." ifadelerini kullandı.

 

İşte Özlem Gürses’in sosyal medyayı sallayan o görüntüleri:

 

Çin Trenine de aynı gözle bakmıştı

 

Bir gazetenin mizah sayfasında çıkan gülmeceyi gerçek sanarak herhangi bir araştırma yapma gereği dahi duymayan Gülnaz Şırınga ismine de uyanamayarak sosyal medyada alay konusu olan Özlem Gürses daha önce de Haydarpaşa’dan Çin’e gitmek için yola çıkan trenin tören yapıldıktan sonra geri döndüğünü de iddia etmişti. Ancak Gürses’in bu iddiasının da tamamen mesnetten yoksun olduğu ortaya çıkınca bir süre “gazeteciliğinin” sesi kesilmişti.

 

Kendisini böyle savundu

 

AK Parti ve MHP’yi zorda bırakmak adına önüne gelen her türlü habere sarılan ve böylelikle gündem olacağını düşünen ancak gaf ve yalan haberleriyle gündem yaratan Özlem Gürses Bahçeli çıkışının ardından kendisini sol terminolojinin geyiklerine sarılarak kendisini böyle savunmaya çalıştı:

 

"Sevgili Twitter Camiası,

Dün gece yayında yaptığım bir hata, sabahtan beri sosyal medyada bir şakanın konusu olmuş durumda…

Doğrusu, ilk saatlerde ben de çok takılmadım, haklı eleştiri ve esprilerinize güldüm geçtim.

Aktardığım haberin bir mizah haber olduğunu anladığımda da zaten gereken müdahaleyi yaptım ve o bölüm hiçbir biçimde paylaşılmadı.

Ama anlıyorum ki mesele, ülkenin resmi kamu kurumlarını muhatap alacak kadar büyümüş vaziyette.

O kadar ki Sağlık Bakanlığı’na sorulmuş, açıklamalar manşet yapılmış!

Bizlerin ülkeyi yönetenlere ulaşma ve soru sorma şansımız olsa, doğrusu ben soru hakkımı başka konularda kullanmak isterdim.

Keşke, ülkedeki ekonomik sıkıntılar, kamu zararları, adalet krizleri ve kadın cinayetlerinden başlayarak siyasetçileri, gazetecileri, hatta hakkını savunan tek tek vatandaşlarımızı hedef alan şiddet iklimi ile ilgili yaptığımız haberler de en az bu kişisel hatam kadar ciddiye alınabilse…

Doğrudur. Ben bir hata yaptım.

Her gün düzenli olarak mobil sayfalardan okuduğum bir dijital gazetenin haberinin, bir mizah sayfası olduğunu fark etmedim.

Haklısınız, hastane ismine ve soyadına dahi “uyanamadım”.

Tam yayına girerken gördüm ve o anki refleksle bunu tek bir cümle olarak ifade ettim.

Bu hatam için tüm Halk TV izleyicilerinden, yayın konuğumdan, bu mizahı sayfasına taşıyan meslektaşlarımdan ve sizlerden özür dilerim.

Ama unutmayalım ki 5 saat süren o yayında ben yayın konuklarımla “duyulmasından hoşlanılmayan” sayısız “gerçek haberi” de konuştum, belgeleri ile ekrana getirdim.

Siz de biliyorsunuz ki benim bu hatam, ülkedeki gelir adaletsizliği, genç işsizliği, eğitim sorunları, siyasetin şiddeti sürekli körükleyen kutuplaştırıcı dili, ifade özgürlüğü sorunları ve suni gündemlerle karartılmış medya ortamı gerçeklerini değiştirmiyor…

O dev sorunlar olduğu yerde duruyor.

Bu ülke Kabataş Yalanı ile neredeyse bir iç çatışmanın eşiğinden döndü, her gün ele geçirilmiş ekranlarda sabahtan akşama algı operasyonları izliyoruz.

Hadi ben binlerce mesajınızda ifade ettiğiniz gibi “yalancıyım, trolüm, geri zekalıyım, salak bir gazeteciyim”.

Peki bu ülkede en sarsıcı gerçekleri haber yapan, araştırma dosyaları ile nasıl soyulduğumuzu anlatan, her biri belgelerle kanıtlanmış tuhaf ilişkileri kitaplaştıran gazeteciler, değerli meslektaşlarım neden yüzyıllarla yargılanıyor? 

Neden hapse atılıyor, neden sürekli o “mizah olmayan saf gerçek” haberlere erişim engelleri getirilip, haber siteleri kapatılıyor, gazetelerine ilan şantajları yapılıyor, yayın lisansları engelleniyor, sürekli yersiz cezalar ödemek durumunda kalıyorlar ? Neden ?

Ve birileri neden sosyal medyada o “gerçek haberleri” yaymayı değil de, bir mizah haberin hatalı paylaşımını yaymayı tercih ediyor ? Yoksa işlerine öylesi mi geliyor ?

Siyasetçiler ülkeyi ve toplumu bir araya getirip, sıkıntıları çözmek yerine, her gün yeni bir polemiğe sarılıyor.

Günde 2 kadının katledildiği, düşüncesini söyleyenlerin vatan hainliği ile suçlandığı ve aynı gün içinde 3 kişinin saldırıya uğradığı bir dönemde “bu şaka”yı gerçek sanmam çok da tuhaf değil.

Sosyal medyada, gazete sayfalarında, her gün bir kesime açıkça hakaret ediliyor, tehditler savruluyor.

Ve bir kişi de bu hakaretlerinden dolayı özür dilemiyor, karanlık ilişkilerin odağındaki isimlerin tehditlerine kimsenin sesi çıkmıyor !

Buradan ne ülkeye ne de kimseye bir çıkış olduğunu düşünmüyorum.

Ama ben, yine de umudumu koruyorum…

Eninde sonunda bu gerginlik bitecek, bu fırtına dinecek ve bugün yazılmayan, söylenmeyen tüm gerçekler ortaya çıkacaktır.

Özlem Gürses."

 

Kaynak: (7/24) - 7/24.tv Haber Editör: Hakan Sönmez
Etiketler: Özlem, Gürses, yine, uçtu!, Bahçeli’ye, iğne, yapan, hemşire, darp, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı