Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 09:49
 
Micro Focus, OPTIC ile dijital dönüşümü hızlandıracak
Şirketlerin sorun yaşamadan dönüşmesi konusunda en önemli iş ortağı olan Micro Focus, yeni BT platformu OPTIC ile dijital dönüşümü basitleştirirken, operasyonel verimliliği artıracak.
YAŞAM Haberi
Micro Focus, OPTIC ile  dijital dönüşümü  hızlandıracak

Dünyanın en büyük patent portföylerinden birine sahip olan Micro Focus, ileri teknolojisi ve yenilikçi ürün çıkarma hızıyla sektörünün öne çıkan şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, son 24 ayda 1.000’den fazla yeni ürün versiyonu yayınladı. Micro Focus son olarak kurumların dijital dönüşümlerini sağlarken BT operasyonlarını da güçlendirmeye yönelik, veri analitiği ve bulut teknolojilerini ortak bir platformda sunan OPTIC’in (Dönüşüm, Veriye Dayalı Zeka ve Bulut Operasyon Platformu) lansmanını gerçekleştirdi.

 

Dijital dönüşüm her geçen gün hızlanırken OPTIC, tek bir platform üzerinde, modüler bir yaklaşımla, veriye dayalı iş zekasından maksimum faydalanmayı sağlıyor. Bulut teknolojilerini optimize etme yeteneğiyle şirketlerin dijitalleşme sürecindeki değişen beklentilerini karşılarken, BT’nin dönüşüm yolculuğunu basitleştirmeyi hedefliyor.Sorunsuz dönüşüm sağlıyor

 

Micro Focus OPTIC, özündeki veri analitiği platformu ile, BT ortamındaki çeşitli çözümlerle üretilen tüm verileri saklayıp anlamlandırıyor ve geniş bir analiz sağlıyor. Şirketler platformun yerleşik zekasından ve bulut çevikliğinden yararlanarak operasyonlarını sorun yaşamadan dönüştürebiliyorlar. Kullanıma hazır içerik şablonları barındıran süreç otomasyonuna sahip olan OPTIC, hibrid BT ortamlarının verimli yönetimini mümkün kılan keşif ve topoloji haritalaması da sağlıyor. Akıllı sanal aracılar ile desteklenen ve kullanıcılara self servis için tek bir ara yüz sunan platform, yanıt sürelerini ve personel verimliliğini artırırken kullanıcının sorun yaşamasını en aza indirgiyor. Bulutta, konteynırda, hizmet olarak veya şirket içinde, konumlandırılabilen platform, beklenmedik maliyetler olmadan isteğe bağlı işlevsellik için modüler yapı taşları ve esnek lisanslama imkanları sunuyor. OPTIC ayrıca BT ekiplerinin bulut hizmetlerini keşfetmesine, izlemesine, yönetmesine izin veriyor, müşteri deneyimini ve iş getirisini en üst düzeye çıkarıyor. Böylelikle dijital dönüşümün daha yalın, basit ve düşük maliyetle hayata geçmesini sağlarken, iş verimliliğini artırıyor.

 


Maliyetleri düşürüyor

 

Micro Focus ITOM Ürün ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Travis Greene, ideal bir BT platformunun yapay zeka ya da makine öğrenmesi için ekstra maliyet yaratarak ya da bulut ve geleneksel ortamlarda yönetme yeteneğini sınırlandırarak karmaşıklığı artırmaması gerektiğini belirtiyor. Greene, “Micro Focus OPTIC ile şirketler, platformun yerleşik zekasından yararlanarak, bulut çevikliğini korurken en iyi operasyonel uygulamaları geliştirerek sorun yaşamadan dönüşebilirler” diyor.
Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Deniz Kırca da dijital dönüşümün şirketlerin var olması için artık bir zorunluluk olduğu bir dönemde OPTIC’in dönüşmek isteyen tüm şirketler için en önemli araçlardan biri olacağını söylüyor. “Müşterilerimizin BT altyapılarını dijital dönüşümle sadeleştirmek, karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine destek olmak, oluşan yeni fırsatları yakalamalarını sağlamak bizim en önemli misyonumuz. OPTIC platformu da bu misyonumuzu gerçekleştirmede bizim en güçlü çözümlerimizden biri” diye konuşan Kırca, sözlerini şöyle sürdürüyor: “OPTIC ile ek maliyete gerek kalmadan BT araçlarını daha akıllı hale getirmek mümkün. Bulut kullanımını optimize eden platformla hizmet sunumunu da optimize edebiliyorsunuz. Kısacası sorun yaşamadan dijital dönüşümü daha düşük bir maliyetle ve verimli bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.”

 

Micro Focus Hakkında

 

Micro Focus, şirketlerin dijital dönüşümün dört temel sahasında işlerini yürütmelerine ve dönüştürmelerine destek oluyor: Kurumsal DevOps, Hibrit IT Yönetimi, Öngörüye Dayalı Analitikler, Güvenlik, Risk & Yönetişim. Müşteri odaklı bir inovasyon süreciyle geliştirilen yazılımımız, şirketlerin kendi kurumsal yapılarını inşa etmeleri, yönetmeleri, koruma altına almaları ve analiz etmeleri için ihtiyaç duyacakları kritik araçları sağlıyor. Bu araçlar mevcut ve gelişmekte olan teknolojiler arasında köprü vazifesi üstlenerek, dijital inovasyon yarışında daha az risk ile daha hızlı inovasyonu mümkün kılıyor.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Micro, Focus,, OPTIC, ile, , dijital, dönüşümü, , hızlandıracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı