Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 13:24
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da sahada kuruldu
Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da Genelkurmay binasının önünde sahada kurulmuştur” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım FETÖ’nün siyasi ayağının hala ortaya çıkmadığını söyledi.
POLİTİKA Haberi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım: Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da sahada kuruldu

A Haber'de Aklın Yolu programına konuk olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Cumhur İttifakı’nın tohumlarının 15 Temmuz gecesi atıldığını belirterek, ‘’Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi Genelkurmayın önünde Kızılay Meydanı’nda halk tarafından kurulmuştur.’’ dedi.

 

DARBEYE KARŞI IŞIKLARI YAKAN LİDER DEVLET BAHÇELİ

 

MHP’li Yıldırım, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin yaşandığı gece MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin partisine gelerek tüm ışıkları yaktırdığını ve açıkça ben buradayım dediğini belirterek, Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz gecesi yaktığı ışık ile FETÖ’cü darbecilerin üzerine gidilmeye başlandığının altını çizdi. Yıldırım o gece “bugün 15 Temmuz kontrollü darbeydi” diyenlerin nerede olduklarını da sordu.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

''Biz şu ana kadar sayın genel başkanımız da söylemiştir; 15 Temmuz'un askeri ayağı belli. 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh Konseyi' şu anda Sincan Cezaevi'nde yatıyor. Bu işin siyasi ayağı, sivil ayağı kimdir? Tabii birçok insan bunu ''hangi belediye başkanı FETÖ'cüdür? Hangi milletvekili FETÖ'cüdür?'' şeklinde algılamıştır. Bizim anlatmak istediğimiz şudur; 15 Temmuz'da bunlar başarılı olsaydı, başbakan kim olacaktı? Cumhurbaşkanı kim olacaktı? Bakanlar kim olacaktı? Bunun şu ana kadar tespiti yapılmamıştır.

 

Peki, nasıl tespit yapılır? Bunun tespiti şöyle yapılır; 15 Temmuz gecesi bütün televizyonlar, hangi siyasi liderin nerede, ne şekilde, ne yaptığı, darbeye ne zaman karşı çıktığı, nasıl tavır koyduğu ortadadır saat saat, saniye saniye. Meclis'te ne olduğu bellidir. Bütün siyasi partilerimizin Meclis'te bulunan milletvekilleri orada direnmiştir. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi Genelkurmayın önünde Kızılay Meydanı'nda halk tarafından kurulmuştur.''

 

Hakan Sönmez

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: MHP, Genel, Başkan, Yardımcısı, Yaşar, Yıldırım:, Cumhur, İttifakı, 15, Temmuz’da, sahada, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı