Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 23:38
 
Metiner’en flaş hilafet çıkışı: Sonuç hüsran olur!
AK Parti'ye yakın medya grubunun 'hilafet' çağrısını AK Partili Mehmet Metiner Erdoğan’a sabotaj olarak değerlendirdi.
POLİTİKA Haberi
Metiner’en flaş hilafet çıkışı: Sonuç hüsran olur!

AK Parti'ye yakın medya grubunun Gerçek Hayat isimli dergisinde 'hilafet' çağrısı yapılmasının ardından AK Partili Mehmet Metiner, çağrının Erdoğan'a yönelik siyasi sabotaj olduğunu iddia etti.

Albayrakların sahibi olduğu ve genel yayın yönetmenliğini Kemal Özer'in üstlendiği Gerçek Hayat adlı dergi 27 Temmuz tarihli sayısında hilafet çağrısı yaptı.

 

'Hilafet çağrısı'na art arda tepkiler gelirken son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Mehmet Metiner tepki gösterdi. 

 

Sosyal medyadan açıklama yapan Mehmet Metiner'in paylaşımı şöyle oldu:

 

"Ayasofya’nın açılışından sonra bizim mahalleden birilerinin hilafeti bu şekilde gündemleştirmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasetine yönelik bir siyasi sabotaj demek. Hilafet; dinsel değil tarihseldir. Demokratik Cumhuriyet tercihinden şaşmamak lazım. Sonuç hüsran olur.

Ne olmuştu?

 

Derginin 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan sayısını Abdurrahman Dilipak yorum yapmadan paylaştı.

 

Derginin kapağında, "Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın" sözlerine yer verildi. Kapağın üst kısmında ise Ayasofya'nın artık ibadete açık olduğu spot olarak verildi.

 

Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Metiner’en, flaş, hilafet, çıkışı:, Sonuç, hüsran, olur!,
Yorumlar
Haber Yazılımı