Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 21:02
 
Metiner’den Diyanet’e büyük suçlama: Erdoğan’a suikast girişimi var!
GÜNDEM Haberi
Metiner’den Diyanet’e büyük suçlama: Erdoğan’a suikast girişimi var!

AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner, Ankara Beştepe Millet Camisi'nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cuma namazı kılınmasına çok sert tepki gösterdi ve bunun bir suikast girişimi olduğunu ilan etti.

AK Partili eski milletvekili Mehmet Metiner, Türkiye’de sadece Beştepe Millet Camisi'nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda kişiyle cuma namazı kılınmasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Metiner, “Yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum” ifadelerini kullanarak, “Cumhurbaşkanımızın şahsında milletin gönlünde taht kurmuş siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir” dedi.

Metiner paylaşımında şunları söyledi:

 “Yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum. Kendileri sağlık gerekçesiyle cuma ve vakit namazlarını yasakladılar. Dinimizin emriydi, doğru bir karardı. Hepimiz harfiyen uyduk, uyuyoruz. Peki bu karara başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere Diyanet’in seçkinlerinin uymaması neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Bugün paylaşılam VIP cuma görüntüleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Millete yasak olan diyanet seçkinlerine yasak değilse bu asla kabul edilebilir bir durum değildir. Cuma namazının Beştepe’de yapılıyor olması asla kabul edilemez. Sanki Cumhurbaşkanımız ordaymış, o istiyormuş diye böyle bir cuma namazı kılındığı algısı oluşturmak sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında milletin gönlünde taht kurmuş siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir. Son derece üzgünüm diyaneti şiddetle kınıyorum.”

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Metiner’den, Diyanet’e, büyük, suçlama:, Erdoğan’a, suikast, girişimi, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı