Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 13:30
 
Mavzer Saraybosna Film Festivalinde dünya prömiyerini yaptı
Gösterimi, salgın nedeniyle Saraybosna Film Festivalinin (SFF) resmi internet sitesi üzerinden yapılan "Mavzer", festivalin ana kategorisinde, "Andromeda Galaxy", "Otto The Barbarian", "The Island Within", "All The Pretty Little Horses", "Digger", "Exile" ve "Mare" filmleriyle yarışıyor.
GENEL Haberi
Mavzer Saraybosna Film Festivalinde dünya prömiyerini yaptı

Koyunlarını kurtlardan korumak için bir mavzer satın almaya çalışan Veysinin, oğlu Mustafa ve kardeşleriyle yaşadıklarını konu edinen ve Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle TRTnin ortak yapımcılığında çekilen "Mavzer"in başrollerini Serhat Kılıç ve Ozan Çelik paylaşıyor.

 

Hikayesi Anadoluda bir dağ köyünde geçen filmin yönetmeni Fatih Özcan, festival kapsamında online ortamda verdiği röportajda, SFFnin sinema sanayisinin en önemli festivallerinden biri olduğunu söyledi.

 

Filmin asıl hikayesinin, filmde geçen "Dağlar kurtların yurdu, insan insanın kurdudur" repliği olduğunu anımsatan Özcan, "Mavzer"de, Macaristanda bulunan Horkai Hayvan Eğitim Merkezinde yetiştirilmiş kurtlardan yararlandıklarını ve çekimler esnasında hiçbir hayvanın zarar görmediğini vurguladı.

 

5. Boğaziçi Film Festivalinde Bosphorus Film Lab Working Progress kategorisinde Kültür Bakanlığı Özel Ödülüne, 7. Boğaziçi Film Festivalinde ise TRT Ortak Yapım Ödülüne layık görülen filmin kadrosunda, Seda Türkmen, Ahmet Aydın, İbrahim Kalkan, Burçak Dilekli, Güliz Şirinyan, Mehmet Ali Kaptanlar, Kemal Zeydan, Erengül Öztürk, Yaşar Karakulak ve Tuba Erdem de yer alıyor.

 

Jüri başkanlığını Oscar ödüllü Fransız yönetmen, yapımcı ve senarist Michel Hazanaviciusun üstlendiği festival, 21 Ağustos’a kadar sürecek.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Mavzer, Saraybosna, Film, Festivalinde, dünya, prömiyerini, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı