Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 10:50
 
Marriott International Türk İş Konseyi'nden anlamlı yürüyüş
- Haberi
Marriott International Türk İş Konseyi'nden anlamlı yürüyüş

Marriott International Türkiyeİş Konseyi, üyetüm otellerin katılımıylaMarriottInternational’ın efsanevi lideri ArneSorensonanısınageçtiğimiz hafta toplu yürüyüş, koşu ve bisiklet turlarıdüzenlendi. Aralarında St. RegisIstanbul, TheRitz-CarltonIstanbul, JWMarriottIstanbulBosphorus, Sheraton Istanbul City Center, IstanbulMarriott Hotel Sisli, Sheraton Istanbul Levent, Le MeridienIstanbulEtiler ve Sheraton BursaHotel’in de yer aldığıoteller, bu sene Şubatayındahayatını kaybeden ArneSorenson’uMarriott International Körfez, Levant, Türkiye Bölgeleri Başkan Yardımcısı ŞafakGüvenç’in de katılımıyla İstanbulBoğazı’nda yürüyerek andılar.

 

Ankara, İzmir, Bodrum da dahil olmak üzerefarklışehirlerdegerçekleşenorganizasyonlara 300’den fazla ekip arkadaşıyla katılan oteller sosyal medya hesaplarındanİngilizce olarak şu paylaşımda bulundular:

 

“25 senelik adanmışMarriott hayatı boyunca Arne’den sevdiğimiz şeylerekarşı tutkulu olmayıöğrendik. Arne her zaman aktif olmayı ve yeni yerler keşfetmeyi severdi. Onun toplum, merak ve keşfe olan tutkusu bize her gün ilham vermeye devam ediyor. Marriott International Türkiyeİş Konseyi olarak 300’den fazla çalışmaarkadaşımızlahafta boyu “#Arneİçinİleri”deyip, tümTürkiye’deyürüyerek, koşarak, bisiklet sürerek ya da tekerlekli sandalyelerimiz üzerinde giderek Arne’ninhayatını ve bize bıraktığıkıymetlimirasıonurlandıracağız. #ForwardForArne #MarriottInternational #MIBusinessCouncilTurkey"

 

Arne M. Sorenson 2012 yılından, Şubat 2021’de hayatını kaybedene kadar Marriott International, Inc.’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görevyaptı. Bu görevleri süresince dünyanın en büyük otelcilik şirketine ve seyahat alanındaki en ikonik markalardan bazılarına liderlik etti. Sorenson, bu süre zarfında kariyeriniMarriott International zincirinin temel değerleri olan insanı her şeyin önünde tutmak, mükemmelin peşinden gitmek, dürüst davranmak, değişimi kucaklamak ve dünyamıza hizmet etmek üzerineinşa etti.

 

ArneSorenson,samimiyeti ve açıksözlülüğüyle çevreyi ve bu alandaki sürdürülebilirliği, insan haklarını, eşitliği, bireysel farklılıkları ve dezavantajlı ya da engelli bireylerin toplumsal yaşama ve işhayatına dahil edilmesini her zaman savundu. 2016 senesinde StarwoodHotels& Resorts Worldwideşirketinin satınalınarak MarriottInternational’ın dünyaçapında benzersiz misafir deneyimi yaşatma becerisini hızladaha da yaygınlaştırma sürecine liderlik etti. Bugün 133 ülkede 30 farklı marka ve 7600’den fazla otelle hizmet veren şirket, bu birleşmeninardındanturizm sektörünün en büyük sadakat programıhaline gelen, 147 milyondan fazla üyeye sahip MarriottBonvoy’u da bünyesinde bulunduruyor.  Sorenson’un liderliğinde Marriott International Şirketi 2020’de Fortune Dergisi tarafından dünyanın en beğenilen, DiversityInctarafından da bireysel farklılıkları kucaklayan ilk 50 şirketarasında yer alarak taktir topladı. Sorenson 2019’da ChiefExecutive Dergisi tarafındanYılın CEO’su seçildi; Forbes’un Amerika’nın en yenilikçi liderleri ve Barron’unDünyanın en iyi CEO’ları listelerinde yer aldı.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Marriott, International, Türk, İş, Konseyi'nden, anlamlı, yürüyüş,
Yorumlar
Haber Yazılımı