Haber Detayı
25 Nisan 2020 - Cumartesi 17:39
 
Koronavirüs İtalyan modele yapıştı kaldı!
YAŞAM Haberi
Koronavirüs İtalyan modele yapıştı kaldı!

Dünyada koronavirüse bağlı can kayıplarının en fazla yaşandığı ülkelerden olan İtalya'da geçen şubat ayının sonunda virüs teşhisi koyulan model Bianca Dobroiu'nun 55 gün sonra yapılan testleri yine pozitif çıktı.

 

23 yaşındaki İtalyan model ülkedeki en uzun süreli vaka olarak kayıtlara geçti. İtalya’nın Bologna şehrinde yaşayan model Bianca Dobroiu, 28 Şubat’ta 40 derece ateşle Sant’Orsola Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan testler sonucu 23 yaşındaki Dobroiu’ya koronavirüs teşhisi konuldu.

 

6 GÜN HASTANEDE TEDAVİ GÖRDÜ 

 

6 gün boyunca hastanede tedavi gören Dobroiu, semptomlar ortadan kaybolup durumu stabil hale gelince evinde karantinaya gönderildi. O tarihten bu yana 6 kez korona testi uygulanan genç modelin sonuçları pozitif çıkmaya devam ediyor. Hastanenin enfeksiyon uzmanı Dr. Luciano Attard, 55 gündür koronavirüsle mücadele eden Dobroiu’nun durumunu değerlendirdi: 

 

“Hastanın durumu iyi ama sonuçlar pozitif çıkmaya devam ediyor. Bu vakayı dikkatle izliyoruz. İtalya’da bu kadar uzun süre sonuçların pozitif çıktığı vaka olmamıştı. Genel olarak 4 haftadan sonra negatif çıkıyordu” dedi.

 

ANNESİNİN SONUÇLARI NEGATİF 

Daily Star’ın haberine göre, genç modelin aynı evde yaşadığı annesinin sonuçları ise negatif olarak kayıtlara geçti.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Koronavirüs, İtalyan, modele, yapıştı, kaldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı