Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 10:04
 
Kılıçdaroğlu, Hükümeti başarısız, Bilim Kurulu'nu başarılı buldu!
- Haberi
Kılıçdaroğlu, Hükümeti başarısız, Bilim Kurulu'nu başarılı buldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koronavirüs salgını konusunda Türkiye'de yaşanan gelişmeleri ve mücadelede yaşanan başarılı sonuçları o kurulu oluşturan İktidarı es geçerek Bilim Kurulu'na bağlayarak, "Bu gelinen nokta sağlıkçıların başarısıdır. Çok iyi iş çıkardılar hâlâ da çıkarıyorlar. Eğer ilk başlangıçta Bilim Kurulu’nun önerileri dikkate alınmış olsaydı, bugünkü noktadan da iyi durumda olurduk"  dedi.

 

Ciner Medya Ankara temsilcisi Muharrem Sarıkaya, Meclis'teki 23 Nisan özel oıturumunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı sohbetten notları köşesinde aktardı.

 

"Şunu belirteyim ki Kılıçdaroğlu sosyal mesafeye dikkat ediyor, doktor milletvekili arkadaşlarının tavsiyelerine uyuyor, sürekli dezenfektan kullanıyor, maske takıyor. Aktardığına göre Genel Merkez’deki makamında da zaten fazla kimseyle görüşmesi olmuyormuş…" diyen Sarıkaya'nın görüşmeden aktardığı notlar şöyle:

 

BİLİM KURULU BAŞTAN DİNLENMİŞ OLSAYDI

 

Koronavirüs salgını karşısında gelişmişlerin de bulunduğu ülkeler ciddi sorun yaşarken, Türkiye’nin daha iyi bir noktada olduğu tespitime Kılıçdaroğlu da katıldı.

“Bu sağlıkçıların ve Bilim Kurulu’ndaki doktorların başarısı” deyip ekledi:

“Bizdeki sağlık personeli her şeye rağmen çok iyi yetişmiş bilgi birikimine sahip. Bu gelinen nokta sağlıkçıların başarısıdır. Çok iyi iş çıkardılar hâlâ da çıkarıyorlar. Eğer ilk başlangıçta Bilim Kurulu’nun önerileri dikkate alınmış olsaydı, bugünkü noktadan da iyi durumda olurduk. Önce dinlemediler, sonra söylediklerinin ne derece doğru olduğunu anladılar…”

Sürecin siyasete olan etkisi üzerinde de sohbet ettik.

Siyasette her şeyin donduğunu belirtti, belediyeler ile ilgili tartışmaya dikkat çekip devam etti:

“Arkadaşlarımızı uyardım, bazı konulara girmemelerini istedim. Halk neyin ne olduğunu görüyor. Belediye bedava ekmek dağıtmak istiyor, bunun olmasında ne sakınca var Allah aşkına… Her neyse herkes her şeyi görüyor…”

 

KURULTAYA KORONA ÖTELEMESİ

 

Bu aşamada 29-30 Mart tarihinde yapılması planlanan CHP Büyük Kurultayı’nın koronavirüs nedeniyle ötelendiğini anımsatıp, “Yeni kurultay tarihi belirlediniz mi?” diye sordum.

Duruma göre tarih belirleme kararı aldıklarını anımsattı, “İnsanlar ne zaman bir araya tekrar gelecekler onu bilemiyoruz” dedi.

Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “Bu şartlar altında yılsonuna kadar kurultay çok zor” tespitini anımsattım, Kılıçdaroğlu kesin bir yanıt vermekten kaçındı.

Süreci izlemenin daha yararlı olacağını belirtmekle yetindi.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Kılıçdaroğlu,, Hükümeti, başarısız,, Bilim, Kurulu'nu, başarılı, buldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı