Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 11:45
 
İzmir’de yunus katliamı! Nedeni çok acı!
İzmir'in Urla ilçesinde ağları yırttığı ve çok balık yediği için yunusların balıkçılar tarafından vurularak öldürüldüğü iddia edildi.
YAŞAM Haberi
İzmir’de yunus katliamı! Nedeni çok acı!

Türkiye'de hemen hemen her gün yaşanan hayvanlara şiddet olaylarına bir yenisi İzmir'de yaşandı.

 

İzmir'in Urla ilçesinde ölü yunusların kıyıya vurmaya başladığı ifade edildi. Konuyu Ekşi Sözlük'te gündeme getiren "elesizantukenmezkalem" isimli kullanıcı, sahile indiğinde ölü bir yunusla karşılaştığını, daha sonra hayvanı almaları için Urla belediyesi yetkilileri ile görüştüğünü ifade etti.

Urla belediyesi temizlik işçilerinşn kepçeyle gelip yunusu götürdüklerini belirten Ekşi Sözlük kullanıcısı, "Bu 2 günde aldığımız 4. yunus” dediler" açıklamasında bulundu.

 

Yunusların balıkçılar tarafından vahşice vurularak öldürülme nedeninin ise ağları yırtması ve çok balık yemesi olduğu ifade edildi.

Öte yandan Twitter'de bir paylaşımcının bu sözleri yüzlerce beğenei aldı. "İzmir Urla’da balıkçılar çok balık yediği için yunusları vurarak öldürmeye başladılar. Kıyıda ölü bulunan 4. Yunus olduğunu yetkililer açıkladı. Denizde yaşayan hayvanların rızkına bile göz diken İnsanımsılar ,merak etmeyin Allah o rızkı size de nasıp etmeyecek."

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: İzmir’de, yunus, katliamı!, Nedeni, çok, acı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı