Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 12:38
 
İYİ Parti Kavuncu depremi: Şok istifalar
İYİ Partili MHP eski milletvekili Dr. Durmuşali Torlak ile istifa ettiğini açıkladığı zaman kendisini geri dönsün diye Meral Akşener’in evine kilitleyen İYİ Parti Arnavutköy Kurucu İlçe Başkanı Mustafa Vural partilerinden istifa ettiler.
POLİTİKA Haberi
İYİ Parti Kavuncu depremi: Şok istifalar

İYİ Parti İstanbul İl kongresi sonrası adı Panama Belgelerinde Türkiye'nin gizli milyarderleri arasında geçen ve FETÖ'den halen tutuklu olan eski MİT'çi Enver Altaylı'nın yeğeni  Buğra Kavuncu’nun kazanması ile birlikte kazanlar kaynamaya başladı.

Eski MHP Milletvekili Durmuşali Torlak apılan İstanbul il kongresinden çıkan sonuç üzerine, 28 Ocak'ta üye olduğu İYİ Parti'den bu sabah istifa ettiğini duyurdu.

 

MHP'deki genel kurul çalışmaları sırasında Meral Akşener'e destek veren, yeni parti kurulduktan sonra Akşener'le irtibatını kesmeyen ancak aktif siyasetten uzak kalan Durmuşali Torlak, 28 Ocak tarihinde İYİ Parti'ye üye oldu.

 

Ülkücü camianın tanınmış isimlerinden eski milletvekili Durmuşali Torlak, bu sabah gittiği noterde, İYİ Parti genel merkezine istifa dilekçesi gönderdi.

 

Durmuşali Torlak, "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti’den istifa ettim. Dostlarımın bilgisine sunarım" notuyla paylaştığı istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "İstifa beyanı Sayın yetkili; üyeliğimden gördüğüm lüzum üzerine bu tarihten itibaren istifa ediyorum. İstifa ettiğimi bildirir, gereğinin yapılmasını dilerim. Sayın Noter; Talebim ve beyanım üzerine dairenizde yazılan bu istifanamenin 3 adedinin PTT ile fiziki ortamda muhataplara tebliğini, bir adedinin de daireniz dosyasında saklanmasını, bir adedinin tarafıma verilmesini talep ediyorum."

“YA MİLLİYETÇİLER YA CİASAL İSLAMCILAR KAZANACAK”

 

İYİ Parti Arnavutköy kurucu ilçe başkanı Mustafa Vural zehir zemberek bir açıklama yaparak partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Vural “İl başkanlığı seçimi öncesi “Ya milliyetçiler yada CİAsal İslamcılar kazanacak” demiştim. Mahzun milliyetçiler ne yazık ki tekrar kaybetmiştir.” dedi.

 

İYİ Parti Arnavutköy kurucu ilçe başkanı Mustafa Vural açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Arnavutköy’de kurucusu olduğum İYİ Parti’den istifa etmiş bulunmaktayım. İstifamın gerekçelerini dilimin döndüğünce aşağıda anlatmaya çalıştım.

 

Geldiğimiz nokta da görüyorum ki gayri milli kişilerin partiye empoze edilmeye çalışılması.

 

Farklı istihbarat elemanlarının partimizde daha da güçlendiklerini görmekteyim.

İl başkanlığı seçimi öncesi “Ya milliyetçiler yada CİAsal İslamcılar kazanacak” demiştim. Mahzun milliyetçiler ne yazık ki tekrar kaybetmiştir.

 

Ve artık İYİ Parti’de siyaset yapmanın şahsımca anlamsız olduğu ve kuruluş felsefesinden uzaklaştığı İçin İYİ Parti ile olan tüm ilişkimi sonlandırmış bulunmaktayım.

 

Bundan sonra İYİ Parti benim için diğer partilerden farksızdır. Millilikten uzaklaşan bir siyasi oluşum içinde bulunmayı kendime zûl saydığımı bildiririm.”

KENDİSİNİ AKŞENER'İN EVİNE ZİNCİRLEMİŞTİ

 

Olağanüstü kongre kararı alan İYİ Parti’de yeniden genel başkanlığa aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener için İYİ Parti İstanbul ilçe teşkilatları, Akşener’in evinin önünde başlattığı oturma eylemi başlatmıştı.

 

Bir çok İYİ Parti ilçe başkanı kendilerini Akşener’in evine zincirlemişti.

 

Bu zincir eylemini gerçekleştirenlerden biride İYİ Parti Arnavutköy kurucu ilçe başkanı Mustafa Vural idi.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: İYİ, Parti, Kavuncu, depremi:, Şok, istifalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı