Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 16:30 Bu haber 528 kez okundu
 
İstanbulʹda fırına ve yufkacıya koronavirüs mührü
GÜNDEM Haberi
İstanbulʹda fırına ve yufkacıya koronavirüs mührü

Bahçelievler ilçesinde bir her gün yüzlerce ekmek ve hamur ürünlerinin satıldığı fırında çalışan işçinin kızının da İspanya’dan geldiği ve karantina kurallarına uymadığı öğrenildi. Akşam vardiyasında fırında yardımcı olarak çalışan kişinin de işe gidip geldiği öğrenildi. Yufka satan iş yerinin sahibinin yakınının Katar’dan geldiği, fırın’da çalışan bir işçinin ise kızının İspanya’dan geldiği öğrenildi. 

İhbar üzerine harekete geçildi

Durumun bir vatandaş tarafından ihbar edilmesi üzerine Bahçelievler Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri ve polis eşliğinde harekete geçti. Ekipler hem yufka satan dükkana hem de fırına denetimde bulundu. Yufka satan iş yerinin sahibinin yakınının Katar’dan geldiği, fırın’da çalışan bir işçinin ise kızının İspanya’dan geldiği öğrenildi. Her iki kişinin de yakınları yurt dışından gelmesine rağmen kendilerine yönelik karantina kurallarına uymadığı öğrenildi.

Alınan tedbirler kapsamında yurt dışından gelen vatandaşlara da kritik 14 gün karantina uyarıları yetkiler tarafından yapıldı. Fırın ve yufkacı mühürlendi. Ekipler, denetimler ve uyarıları iş yeri sahiplerine yaptıktan sonra iş yerlerini ilgili kişilerin testlerinin sonuçlanana kadar dükkanları mühürledi. Fırın sahibi Hasan G., çalışanının kızının İspanya’dan geldiğini belirterek, ʹBen getirmedim İspanya’dan gitsin baksınlar. Çalışanım akşam geliyorʹ dedi.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: İstanbulʹda, fırına, ve, yufkacıya, koronavirüs, mührü,
Yorumlar
Haber Yazılımı