Haber Detayı
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 21:02
 
Habertürk’te MHP depremi: Kovuldu!
MHP, Devlet Bahçeli’nin ilan ettiği 100 maddelik yeni Anayasa çalışmasını küçümsemeye çalışan Habertürk sunucusu Ebru Baki'nin ardından Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'i hedef aldı.
GÜNDEM Haberi
Habertürk’te MHP depremi: Kovuldu!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ilan ettiği 100 maddelik Anayasa çalışmasını küçümseyen HaberTürk sunucusu Ebru Baki’nin tavırları ülkücü camiada infiale neden oldu.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli flaş bir tweet atarak HaberTürk izlemiyorum dedi. Bahçeli’nin bu tweetinin ardından HaberTürk’te flaş gelişmeler oldu. HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir kovulurken, Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Oğuz da istifa etti.

 

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Aydemir için, "Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz? Size bu gücü kim veriyor? Televizyon ekranlarından aklınızca siyasete ayar vermeye cüretini nerden buluyorsunuz?" ifadelerini kullandı. 

 

Özdemir Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, "MHP’nin anayasa yapımı ile ilgili çalışmasını ilan etmesinin hemen ardından HaberTürk ekranlarından Ebru Baki’nin sunduğu programda eleştiri sınırının aşılarak, partimize doğrudan karalama kampanyası yürütülmesi medyadaki hazımsız suretleri bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Konuyla ilgili olarak Genel Başkan Yardımcımız Sayın İ.Ulvi Yönter, her seferinde MHP’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden bu isimle birlikte, aynı programda bulunarak gerçekleri çarpıtıp, aleni bir şekilde MHP hasımlığı yapan program konuklarına da haklı olarak tepki göstermiştir." görüşünü savundu. 

 

Özdemir şunları kaydetti: 

 

"Bu olay üzerine, bugün çıktığı HaberTürk ekranlarından, Ebru Baki’ye destek vereceğim derken, seviye, üslup ve ahlaki kayıplarını açıkça gösteren Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’in tutumu ise gazetecilik meslek ahlakının nasıl yerlere düşürüldüğünü göstermiştir. Nereli olduğu bizi ilgilendirmeyen, fakat nezaket sınırlarını geçerek, haddini ve boyunu aşan cümlelerle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yönter’i hedef alan Bülent Aydemir şunu bilsin ki, Sayın Yönter’in bu konuda gösterdiği tepki MHP’nin tepkisidir. Hadi şimdi ne yapacaksınız?

 

Siz kimsiniz, hangi ölçü ve yüzle MHP ve Sayın Genel Başkanımızı özür dilemeye davet ediyorsunuz? Size bu gücü kim veriyor? Televizyon ekranlarından aklınızca siyasete ayar vermeye cüretini nerden buluyorsunuz?

 

'HABERTÜRK GRUBUNDAN YANIT BEKLİYORUZ'

 

HaberTürk grubundan yanıt bekliyoruz! MHP’ye karşı böylesine seviyesiz ve hadsiz tutum takınan, hanımefendiliğin saygınlığı arkasına gizlenerek çirkin üslubu alışkanlık edinen, gazetecilikten çok külhanbeyi edasıyla konuşmaya yeltenen bu isimlerin arkasında mısınız?

 

Temsil ettiğiniz yayın grubunda neyin ne olduğuna bakmaksızın, eleştiri yahut yorum değil, doğrudan kurumsal yapımıza yönelen saldırı ve karalamalar karşısında elbette bizler de kendi görüşümüzü ifade ederiz, bundan geri durmayız."

 

NE OLMUŞTU?

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter hesabından Habertürk sunucusu Ebru Baki için "MHP'ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı gülümsemesiyle gerçekleri çarpıtan sözde bir gazetecidir. Konuklarını MHP düşmanları arasından seçmesi tam bir kokuşmuşluktur" ifadelerini kullandı.

 

 MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'e Ebru Baki'nin bugünkü yayınında yanıt verildi.  Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, canlı yayında yaptığı açıklamada Yönter'in açıklamalarını aynen iade ettiğini dile getirdi.

 

BÜLENT AYDEMİR KOVULDU

 

Gazeteciler.com'un haberine göre Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in işine son verildi. Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Oğuz da istifa etti.

 

Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, bu sabah Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem programında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

"Son zamanlarda bir alışkanlık başladı böyle gazetecilere, hoşuna gitmeyen bir şey olduğunda ayar veren, hedef gösteren açıklamalar.

 

Bu ifadeleri, aynen ölçüsüyle ne bir eksik ne bir fazla, Ulvi Bey'e iade ediyorum. Gazetecileri hedef gösteren böyle açıklamaları kabul etmiyorum.”

 

Bu açıklamanın ardından Bahçeli, "Habertürk izlemiyorum" paylaşımı yaptı. 

 

Gazeteciler.com'un iddiasına göre Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, kovuldu. 

 

Medyaradar'da yer alan habere göre Habertürk TV Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in istifasıyla boşalan Ankara Temsilciliği görevine, Show TV Ankara Temsilciliği görevini yürüten Sibel Demirci Erdem atandı. Habertürk TV ve Show TV Ankara Temsilciliklerinin birleşmesiyle oluşan yeni yapıda Fevzi Çakır da Ankara Temsilci Yardımcısı olarak atandı.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Habertürk’te, MHP, depremi:, Kovuldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı