Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 02:30
 
Erdoğan ile Trump'tan gece yarısı flaş görüşme
GENEL Haberi
Erdoğan ile Trump'tan gece yarısı flaş görüşme

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Doğu Akdenizde istikrarsızlığı yaratan tarafın Türkiye olmadığını hatırlatarak, Türkiyenin, gerginliğin azaltılmasından ve diyalogdan yana olduğunu attığı somut adımlarla kanıtladığını vurguladı.

 

BEYAZ SARAY’DAN GÖRÜŞME AÇIKLAMASI

 

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde, Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında artan gerilimden "endişeli" olduğunu belirterek, taraflara 'diyalog' çağrısı yaptı.

 

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere, yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın bir telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.

 

Görüşmede Trump'ın NATO müttefikleri Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de artan tansiyondan dolayı "endişeli" olduğunu bildirdiğine işaret edilen açıklamada, "Trump, Yunanistan ve Türkiye'nin, farklılıkların tek çözüm yolu olan diyaloğa bağlı kalması gerektiğini bir kez daha vurguladı" ifadesini kullanıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Trump'ın görüşmede, önemli ikili ve bölgesel konuları da ele aldığı kaydedildi.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Erdoğan, ile, Trump'tan, gece, yarısı, flaş, görüşme,
Yorumlar
Haber Yazılımı