Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 10:17
 
Elon Musk bombayı patlattı: 5 yıl sonra…
DÜNYA Haberi
Elon Musk bombayı patlattı: 5 yıl sonra…

Tesla CEO'su Elon Musk, önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi: 5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Dile ne olacağından emin değilim. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin.

 

Tesla CEO'su ve grişimci Elon Musk, ABD'deki The Joe Rogan Experience isimli programda, sahip olduğu nöroteknoloji firması Neuralink'in çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

 

PİLLE ÇALIŞAN BİR ÇİP KAFATASIINA YERLEŞTİRİLECEK

 

NTV'de yer alan habere göre Musk, şirketin önümüzdeki yıl içinde ilk kez bir Neuralink cihazını insan beynine bağlayabileceğini umduğunu söyledi. Bunan göre, pille çalışan bir çip, kafatasına yerleştirilecek ve beyne elektrotlar gönderebilecek.

 

"Beyninizdeki herhangi bir yerle arayüz kurulabilir, bu yüzden cihaz görme yeteneğinizi iyileştirebilir" diyen Musk, ilk nesil cihazların beyin yaralanmalarını ve bozukluklarını tedavi etmeye odaklanmasına rağmen, daha sonra bunların çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ekledi:

 

"KONUŞMAYA GEREK KALMAYABİLİR

 

"5 yıl içinde konuşmanıza gerek kalmayabilir. Duygusal nedenlerle bunu hala yapabiliriz. Ancak bu cihazlarla çok hızlı ve daha hassas bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dile ne olacağından emin değilim. Böyle bir durumda Matrix gibi bir şey olurdu. Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin."

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Elon, Musk, bombayı, patlattı:, 5, yıl, sonra…,
Yorumlar
Haber Yazılımı