Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 12:30
 
e-Devlet Kapısından memnuniyet oranı yüzde 95 oldu
EKONOMİ Haberi
e-Devlet Kapısından memnuniyet oranı yüzde 95 oldu

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, AA muhabirine, e-Devlet Kapısının, vatandaşların işlemlerini hızlı ve güvenli yapabilecekleri bir alan olduğunu söyledi.

Gerek hizmete ulaşımın kolaylığı gerekse ihtiyaç duyulan pek çok konunun varlığının bu dönemde e-Devlet Kapısına ilgiyi artırdığını vurgulayan Koç, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zorlu geçen 2020de bu imkanın öneminin bir kez daha anlaşıldığını dile getirdi.

Koç, bu süreçte vatandaşların pek çok işlemini evinden çıkmadan e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, "Yaptığımız anket çalışmasında e-Devlet Kapısından yararlanan vatandaşlarımızın yüzde 95i hizmetlerimizden memnun kaldıklarını ifade ederken, Buradan hizmetlere 7/24 ulaşabiliyorum. diyenlerin oranı ise yüzde 91,5 oldu." diye konuştu.

e-Devlete giriş 2020de katlanarak arttı

e-Devlet Kapısına giriş sayısının geçen yıl katlandığı bilgisini veren Koç, 2019da 1,1 milyar olan sisteme giriş sayısının, 2020de 2,3 milyarı aştığını bildirdi.

Koç, 2008de sadece 9 kamu kurumu ve 22 hizmetle faaliyete başlayan e-Devlet Kapısının, halihazırda 112 özel kuruluş, 238 kamu kurumu, 372 belediye ile toplamda 722 kurumu barındırdığını, 5 bin 456 hizmet sunduğunu kaydetti.

e-Devlet Kapısını herkesin etkin şekilde kullanması için gayret gösterdiklerini belirten Koç, "Türkiyenin dijital yüzü e-Devlet Kapısı, sunduğu hizmetlerle her geçen gün daha da gelişiyor. Bu gelişime öneri ve görüşleriyle destek olup, katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz." değerlendirmesinde bulundu.

Koç, vatandaş ile hizmeti bir araya getiren e-Devlet Kapısının, bu yıl daha da gelişmesi için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: e-Devlet, Kapısından, memnuniyet, oranı, yüzde, 95, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı