Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 16:24
 
Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu! 2 saat önce paylaşmış!
GÜNDEM Haberi
Doğan Cüceloğlu evinde ölü bulundu! 2 saat önce paylaşmış!

Sabah gazetesinden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre, Doğan Cüceloğlu'nun, İstanbul Beşiktaş’ta yaşadığı dairede ölü bulunduğu ve herhangi bir darp izinin olmadığı öğrenildi. Cüceloğlu’nun kesin ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacak. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Cüceloğlu'nun 1 ay önce "Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler" adlı kitabı çıkmıştı.

 

Doğan Cüceloğlu'nun iki saat önce sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunduğu görüldü.

 

İşte o paylaşım:

 

 

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin Silifke'de 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya geldi. Ankara ve Kırklareli'nde liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

 

ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamladı. Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi ile Boğaziçi Üniversitesi'nde görev yaptı, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı.

 

Kırktan fazla bilimsel makalesi yayımlanan bir psikolog ve çeşitli topluluklara bilimsel psikoloji çerçevesinde gelişim seminerleri sunan bir iletişim psikolojisi uzmanı olan Cüceloğlu, 1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev aldı.

 

1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlayan Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar kaleme adı. Yıldız Cüceloğlu ile evli olan uzman psikolog Doğan Cüceloğlu'nun Timur adında da bir oğlu bulunuyor.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Doğan, Cüceloğlu, evinde, ölü, bulundu!, 2, saat, önce, paylaşmış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı