Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 14:30
 
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı
GENEL Haberi
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

DİYARBAKIR (AA) - Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDPyi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019da başlattığı oturma eylemine, Tunceliden oğlu Çetin için gelen baba Düzgün Özkan ve Şanlıurfadan kardeşi Çetin için gelen ağabey Ahmet Kurt da dahil oldu.

Oğlunun 2014te HDPliler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını belirten baba Özkan, Diyarbakır annelerinin eylemini televizyondan izlediğini, oğluna sesini duyurmak için eyleme katıldığını söyledi.

"Ellerini bu çocukların üzerinden çeksinler"

Oğlundan haber alamayınca HDP İl binasına gittiğini ve olumsuz cevap aldığını anlatan Baba Özkan, "Duyduğum kadarıyla çocuğum Suriyede. Bu çocukları HDP kandırmasa, kim dağa götürebilir? Onlar çocuklarımızı dağa götürdüler. Ellerini bu çocukların üzerinden çeksinler. Bu anneler burada ağlamasın. Artık buna yeter diyoruz. Çocuğumun annesi 2 sene önce onun hasretinden vefat etti." ifadelerini kullandı.

Oğluna teslim olması çağrısında bulunan Özkan, "Oğlum korkma, devlet arkamızda. Hiçbir şey olmaz. Ben de yanındayım. En yakın zamanda teslim olmanı istiyorum." dedi.

"HDPlilerden kardeşimi istiyorum"

Kardeşi Çetin Kurtun 2013te HDPliler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını belirten ağabey Kurt, kardeşine sesini duyurmak için eyleme dahil olduğunu söyledi.

Çetin kaçırıldığından beri kendisinden haber alamadıklarını aktaran ağabey Kurt, "HDP önünde eylem yapan anneleri gördüm, buraya geldim. HDPlilerden kardeşimi istiyorum. Onlar kardeşimi götürdüler, onlar getirecek. Kardeşim gelene kadar burada eylemime devam edeceğim." dedi.


Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır, annelerinin, oturma, eylemine, iki, aile, daha, katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı