Haber Detayı
13 Kasım 2020 - Cuma 01:30
 
Diyarbakır annelerinden Arslan: Doğru adresteyiz
GENEL Haberi
Diyarbakır annelerinden Arslan: Doğru adresteyiz

DİYARBAKIR (AA) - Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDPyi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019da başlattığı oturma eylemi, 437nci gününe girdi.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Aydan Arslan, kızı Aysuna kavuşmak için eyleme devam edeceğini söyledi.

"Evlatlarımız gelene kadar eylemimizi sürdüreceğiz. Doğru adresteyiz." diyen Arslan, evlat nöbeti tutan bazı annelerin, Şırnakta HDP il binası önünde eylem yapan ailelere destek olmak için gittiğini belirtti.

Arslan, 6 yıldır görmediği kızını çok özlediğini anlatarak, şöyle konuştu:

"Canımdan can götürdüler. Can parçamdı, ciğerimi söküp götürdüler. Evlatlarımızı kandırdılar, götürdüler. Hepsi gariban çocuklar. Hiçbiri kendi iradesiyle gitmemiş. 13, 14,15 yaşındaki çocuklar ne anlar o yollardan. Beyinlerini yıkayıp götürdüler."

Arslan, kızına seslenerek, "Eğer beni görüp, duyuyorsan, hepiniz kaçıp gelin. Artık bu özlem, bu evlat acısı yeter." diye konuştu.

Hakkariden 5 yıl önce 18 yaşında dağa götürülen oğlu Necmettin için gelerek eylem yapan anne Kübar Ötken ise oğlundan hiçbir haber alamadığını aktardı.

"HDP onları kandırdı, dağa götürdü. Çocukların hepsinin dönmesini istiyoruz. Artık yeter, bu acıya dayanamıyoruz. Çocuklar evlerine dönsün." ifadelerini kullanan Ötken, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Muhabir: Hasan Namlı

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Diyarbakır, annelerinden, Arslan:, Doğru, adresteyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı