Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 13:16
 
Davutoğlu şartlı devrimci çıktı!
AK Parti yerine AKP ifadesini kullanmaya başlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gençlerle yaptığı söyleşide "AKP'ye karşı koydum ama size pek göstermedim" dedi.
POLİTİKA Haberi
Davutoğlu şartlı devrimci çıktı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Devrimciyim’ diyebilirim. Kesinlikle statükocu değilim. Tabi Maocu olmamak şartıyla” dedi.

 

"AKP'YE KARŞI KOYDUM AMA SİZE PEK GÖSTERMEDİM"

 

Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Onedio’da gençlerle yaptığı söyleşiyi paylaştı. Başbakanlık görevinden ayrılırken “rahatlık hissettiğini” söyleyen Davutoğlu, “AKP’ye karşı koydum ama size pek göstermedim” dedi. Davutoğlu, “Sizde muhafazakar bir gençlik yetiştirme gayretinde misiniz” sorusuna “Hayır. İlkeli ve duruş sahibi bir gençlik yetiştirme gayretindeyim” karşılığını verdi.

 

ARTIK AKP DİYOR!

 

AK Parti'den istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun söylemlerinde AK Parti yerine AKP ifadesini kullanması ayrıca dikkatlerden kaçmadı.

 

MAOCU OLMAMAK ŞARTIYLA DEVRİMCİ ÇIKTI

 

Davutoğlu, “Başkan olursanız KYK borçlarını siler misiniz?” sorusunu ise şu ifadelerle yanıtladı: “Ben öğrencilerin bir tek halkına ve topluma karşı borçlu hissetmelerini isterim. Başka borçların hepsi silinmelidir.”

 

Davutoğlu'ndan “Devrimci misiniz?” sorusu üzerine “Hayat dinamiktir, ‘devrimciyim’ diyebilirim Kesinlikle stakükocu değilim. Tabi Maocu olmamak şartıyla” dedi.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Davutoğlu, şartlı, devrimci, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı