Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 11:22
 
CHP’yi karıştıran olay: Kılıçdaroğlu’nu kim sabote etti?
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 19 Mayıs'ta Anıtkabir'de milletvekillerince bekletilerek zor duruma düşürülmesine AK Parti’ye yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den ilginç bir iddia geldi.
POLİTİKA Haberi
CHP’yi karıştıran olay: Kılıçdaroğlu’nu kim sabote etti?

Kılıçdaroğlu'nun 19 Mayıs günü, Anıtkabir önünde 18 dakika tek başına kurmaylarını beklemek zorunda kaldığı görüntüler çok konuşulmuştu. O görüntülerin Tuncay Özkan yönetimindeki ANKA Ajansı'ndan servis edilmesi dikkat çekti.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 19 Mayıs günü Anıtkabir önünde tek başına 18 dakika beklediği ilginç görüntüler tartışma konusu olmuştu.

 

Kılıçdaroğlu’nun böyle özel bir günde zor duruma düşüren olayla ilgili AK Parti’ye yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’den ilginç bir iddia geldi.

 

Selvi, Tuncay Özkan ve onun yönetimindeki yayın organlarının tutumuna dikkat çekti.

 

Selvi’nin yazısının satır başları şöyle:

 

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 19 Mayıs günü Anıtkabir’de güneş altında tek başına 18 dakika beklediği görüntüler, CHP’ye yakın ANKA ajansı tarafından servis edildi. ANKA ajansı, birkaç el değiştirdikten sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’a yakın bir grup tarafından satın alındı.

 

Teknik donanımı güçlendirildi, CHP’nin mitinglerini, genel merkezin faaliyetlerini tek merkezden yayına çıkarabilecek bir ajansa dönüştürüldü. ANKA ve KRT’yi Tuncay Özkan’a yakın bir ekip yönetiyor ve bir anlamda CHP’nin resmi ajansı gibi faaliyet gösteriyor. Bir de CHP’ye yakın Halk TV var.

 

Eğer ANKA o görüntüleri servis etmese Kılıçdaroğlu’nun Anıtkabir’de düştüğü durumun kimse farkında olamayacaktı. Sanki bu yetmiyormuş gibi, ANKA aynı gün birkaç saat arayla bu kez Kılıçdaroğlu’na alınan yeni makam aracının görüntülerini yayınladı. Kılıçdaroğlu iktidarı lüks makam araçları üzerinden vurmaya çalışırken, adeta “Bak senin bindiğin makam aracı da öyle fakir fukara işi değil, 2 trilyonluk araca biniyorsun” denildi.

 

Algı oluşturmak için, Anıtkabir’deki yalnız adam görüntüsü ve lüks makam aracından bir kare yeter. Önceleri pek ihtimal vermiyordum ama artık “CHP’de birileri Kemal Bey’i sabote mi etmeye çalışıyor” diye ciddi ciddi düşünüyorum.”

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: CHP’yi, karıştıran, olay:, Kılıçdaroğlu’nu, kim, sabote, etti?,
Yorumlar
Haber Yazılımı