Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 22:31
 
CHP’nin yandaşlara dağıttığı para dudak uçuklattı!
CHP'nin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Mustafa Kemal Çiçek, Kılıçdaroğlu ve CHP'yi destekleyen medya organlarına ödenen parayı açıkladı.
POLİTİKA Haberi
CHP’nin yandaşlara dağıttığı para dudak uçuklattı!

CHP tüzel kişiliğinin ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek, parti üyeliği ve görevlerinden istifa etti. Çiçek, istifa mektubunda CHP'ye zehir zemberek ifadelerle eleştirilerde bulundu. Medyaya ödenen paranın (650 milyon TL) hesabını sordu.

 

"650 MİLYONU KİME VERDİNİZ?"

 

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel'in haberine göre , çıkara dayalı bir yapı kurulduğunu belirten Çiçek, şunları söyledi:

 

"Sayın Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı kampanyasında, yurttaşlarımızın kısıtlı bütçelerinden bağışları ile toplanan ve kampanyanın neticelenmesi sonrasında, YSK'ya tüm harcamaların, kuruşu kuruşuna hesabının verilmesine rağmen, ahlaksızca ve mesnetsizce servis edilmek sureti ile menfaat sağladığı yönünde el altından fısıltılar çıkarılırken, son 3 yılda sorumsuzca harcanan 650 milyonun önemli bir kısmının kimlere, hangi yayın organlarına, anket-araştırma şirketlerine verildiğini soramamak siyasi ahlaksızlığın ve vicdansızlığın tam da kendisidir.

 

İmtiyazlı birilerinin yüksek maaşlar ile danışmanlıklara getirilmesi; yüksek maaşlı personel transferi yapılması; sadece sosyal medya belediyeciliği yapanlardan fayda gelmesi mümkün değildir."

 

İSTİFA MEKTUBUNDA SERT SÖZLER

 

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, A Haber canlı yayınında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yiğitel o istifa dilekçesinin detaylarını anlattı.

 

Yiğitel, "İstifa mektubu zehir zemberek. Parti kaynaklarının çarçur edildiği, CHP'nin özellikle Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'yi yönetimini destekleten bir takım medya organlarına bu paraların dağıtıldığını söylüyor. Bir takım anket firmalarına sırf CHP'yi önde göstermek için kaynak aktarıldığını söylüyor. Bu miktarın da 650 milyon TL olduğunu söylüyor." ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Yiğitel, Akşam TV canlı yayınında konuyla ilgili yaptığı açıklamada CHP'den istifa eden Mustafa Kemal Çiçek ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Çiçek'e yazdığı mktubun nedenini soruduğunu belirten Yiğitel, Çiçek 'in "Ayrılırken bunların kayıt altına alınmasını istediğim için bu mektubu yazdım." dediğini aktardı. Çiçek'in CHP'nin bazı anket firmalarına ısmarlama anket karşılığında paralar aktardığını ve bazı medya organlarına paralar ödediğini berlirten Yiğitel, "Bazı kişilerin Atatürk illkeleri çerçevesinde değil, kendi istikballeri için uğraştığını söylüyor. Kayırmalar olduğunu söylüyor,  kadrdolaşmalar olduğunu söylüyor." ifadelerini kullandı. 

 

Melik Yiğitel, Çiçek'e hangi medya organlarına ve anket firmalarına para aktarıldığını sorduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Orasını da açıklayacak. Şimdi ilk adımı attı, karşı taraftan adım beliyor. Karşı taraftan adım geldiğinde bildiği diğer şeyleri de anlatacak. "

 

CHP'nin eski milletvekili ve parti meclisi üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer istifa etti. Usluer'in Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ne katılacağı belirtiliyor. Yiğitel, konuyla ilgili "CHP'deki kopuşlar devam edecek. Özellikle Muharrem İnce'nin parti kurmasıyla ben bu sürecin hızlanacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: CHP’nin, yandaşlara, dağıttığı, para, dudak, uçuklattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı