Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 11:20
 
CHP’de büyük yarılma: Muharrem İnce parti kuruyor!
Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olan ve Kılıçdaroğlu'na karşı parti içi muhalefetin başını çeken Muharrem İnce'nin parti kuracağını yazdı.
POLİTİKA Haberi
CHP’de büyük yarılma: Muharrem İnce parti kuruyor!

CHP şimdi de Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiaları ile çalkalanıyor. Hürriyet yazarı Yalçın Bayer de bu iddiaya yönelik önemli detaylar aktardı.

 

"CHP’den cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin kurultaydaki gelişmelerden sonra arkadaşlarıyla bir durum değerlendirmesi yaptığı, bunun sonucunda ‘esas’ CHP ilkelerine bağlı bir parti kurulması kararı aldıkları öğrenildi" diyerek yazısına başlayan Bayer şunları kaydetti:

 

İnce’ye yakın bir isim ‘partinin kuruluşunun 15 Eylül’de açıklanacağını’ söyledi. Partinin kuruluşunun Hakkâri’de ilan edileceği de bir başka bilgi olarak belirtiliyor.CHP’den ‘dışlanmış, küstürülmüş, tepkili’ bazı isimlerin parti kuruluşunda yer alacağı belirtilirken, geçmişte İnce’nin yanında yer alan bazı isimlerin de İnce ile hareket edeceği açık açık ifade ediliyor.

 

'ATATÜRKÇÜ, LAİK, ORTANIN SOLU, MİLLİ DEĞERLERE BAĞLI'

 

“Nasıl bir parti” sorusuna şu cevap verildi: “Atatürkçü, laik, ortanın solu, milli değerlere bağlı bir parti... CHP’nin yapamadıklarını yapacak bir parti... Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti...”

 

ANKETTEKİ OY ORANI

 

Halkın talebi konusunda bir çalışma var mı? “Halktan bir talep gelmeseydi, böyle bir çalışma yapılmazdı. Yapıldı ki ilk ankette oy oranı 12.4 çıktı. O nedenle Hakkâri’den Edirne’ye herkesle kucaklaşacaklarını söylüyor Sayın İnce.”

 

PARTİNİN İSMİNİ İNCE AÇIKLAYACAK

 

‘Ulusal parti’ adını sordum. “Bunları Sayın İnce açıklayacak” cevabını aldık.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: CHP’de, büyük, yarılma:, Muharrem, İnce, parti, kuruyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı