Haber Detayı
25 Temmuz 2020 - Cumartesi 10:30
 
Bakan Selçuk'tan müjde: O ödemeler Kurban Bayramı öncesi yapılacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıkları ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını bildirdi.
GENEL Haberi
Bakan Selçuk'tan müjde: O ödemeler Kurban Bayramı öncesi yapılacak

Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5i ila 9u arasında ödendiğini hatırlatarak, bu yıl Kurban Bayramının 31 Temmuz-3 Ağustosa denk gelmesi nedeniyle evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödeme tarihlerini öne çektiklerini ifade etti.

 

Bakan Selçuk, "Bu yıl mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle ağustos ayı ödemelerini öne çektik. Herkes için tek bir günde, 29 Temmuzda ödemeleri yapacağız." bilgisini verdi.

 

1,4 milyon vatandaş faydalanacak

 

Evde bakım ödemelerinin de 29 Temmuzda yapılacağını bildiren Bakan Selçuk, ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını kaydetti.

 

Selçuk, 2022 sayılı kanun kapsamındaki aylıklara ilişkin geçen yıl vatandaşlara yaklaşık 10 milyar lira ödeme gerçekleştirildiğine işaret ederek, bu yıl bu tutarın yaklaşık 12 milyar liraya ulaşmasını beklediklerini belirtti.

 

Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 535 bin engelli vatandaşın faydalanacağını vurgulayan Bakan Selçuk, toplamda 827 milyon lira ödeme yapılacağının altını çizdi.

 

Selçuk, ödemelerin hayırlı olmasını dileyerek, engelli ve yaşlı vatandaşlar ile ailelerinin bayramını tebrik etti.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Bakan, Selçuk'tan, müjde:, O, ödemeler, Kurban, Bayramı, öncesi, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı