Haber Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 11:21
 
Bahçeli talimatı verdi! Ülkü Ocakları Şuşa'ya gidiyor!
MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin görevlendirdiği heyeti, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yaptırılacak dokuz derslikli ilkokulun yer tespiti için bugün Bakü’ye gidiyor.
YAŞAM Haberi
Bahçeli talimatı verdi! Ülkü Ocakları Şuşa'ya gidiyor!

MİLLİ GURUR 

Türk milletinin son yıllarda elde ettiği en görkemli, en destansı başarılarından birisi olarak milli gönülleri sevince boğan, esaret zincirleri sökülüp atarak Karabağ’ın ebedi Azerbaycan yurdu olduğu tescil eden, Karabağ Zaferi, simge bir yapıya kavuşuyor. Türk milletinin ve Türk milliyetçiliğinin sesi ve gururu olan TÜRKGÜN Gazetesi olarak bu haberi duyurmanın eşsiz sevinci ve onurunu yaşıyoruz. 

 

HEYET BUGÜN GİDİYOR 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Şuşa’ya dokuz derslikli ilkokul yapma teklifinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in karşılıklı mutabakat ve onaylarıyla uygun bulunması üzerine, bir MHP heyeti gerekli görüşmeleri yapmak ve yer tespiti için bugün Bakü’ye gidiyor. 

YER TESPİTİ YAPILACAK  

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Isparta eski Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’dan oluşan heyet, bugün saat 12.30 uçağı ile önce Bakü’ye gidecek ve burada temaslarda bulunacak. Daha sonra da Azerbaycanlı yetkililerle birlikte Şuşa’da yer tespiti yapılacak ve hemen inşaata başlanacak. 

 

OKULUN ADI DA BELLİ OLDU 

 

MHP Lideri Bahçeli, Şuşa’nın Türk kültür ve tarihinin simgesi olduğunu belirterek, “Azerbaycan sanat ve düşünce hayatının kaynaklarından birisi olan Şuşa’nın gelişmesi ve burada yaşayan Türk çocuklarının geleceği hepimizin manevi sorumluluğudur” demişti. Okula, Azerbaycan Ulusal Marşının bestecisi Şuşa doğumlu Merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adı verilecek.

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Bahçeli, talimatı, verdi!, Ülkü, Ocakları, Şuşa'ya, gidiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı