Haber Detayı
01 Haziran 2021 - Salı 11:29
 
Bahçeli’den net tavır: Atatürk kırmızı çizgimiz!
Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
POLİTİKA Haberi
Bahçeli’den net tavır: Atatürk kırmızı çizgimiz!

MHP Lideri Bahçeli, "Türkiye muhalefet yozlaşmasına alarm verici düzeyde maruz kalmıştır. Kılıçdaroğlu'nun erken seçim zorlaması kimlerin siparişidir? Türkiye'nin erken seçim diye bir gündemi yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu önce sabret sonra seyret." dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

 

MHP Lideri Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle; 

 

Diyoruz ki kazanan Türkiye, kazançlı çıkan Türkiye olsun. Biz bu vatanı karşılık sevdik, seveceğiz. MHP olarak kendimize güveniyor, milletimize inanıyoruz. Türkiye'yi kötüleme yarışı içine girenler, aslında milli özgüveni aşındırmak isteyen çorak zihniyetlerden başkası değildir. Bizden bir şey olmaz teranelerine alet olan çevrelerin Türkiye ile sorunları olduğunu görmeliyiz. Siyasi mücadelenin bir ahlakı olmalıdır. Siyasi mücadele adam gibi mertçe yapılmalıdır. İlkesizlerin bağımsız bir iradesi olamaz. İradesi esir düşenler için ülke ve ülkü diye bir düşüncenin esamesi bile okunamaz.

 

Türkiye'de muhalefet yozlaşması alarm veriyor. Siyasette erdem yoksa entrika hakimdir.

 

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

 

Türkiye muhalefet yozlaşmasına alarm verici düzeyde maruz kalmıştır. Kılıçdaroğlu'nun erken seçim zorlaması kimlerin siparişidir? BAE'den İsrail'e bzı ülkelerin örtülü operasyonu yoğunluk kazandı. Yapılan iftiralar erken seçim dayatmasıyla bağlantılıdır. Biden'ın gazına gelen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin erken seçim isteği sahibinin sözüdür. Üstüne basa basa söylüyorum. Oyun büyük, oyun sinsi, oyun karanlıktır. CHP'nin belli ki acelesi var, telaş içinde.

 

Anayasa referandumu yerine seçim referandumundan bahsediyor. Kılıçdaroğlu, organize suç şebekelerinin nefesi olduğunu görmüyor. Kılıçdaroğlu masal anlatmasın. Ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek saptırmadır. 

 

Türkiye'nin erken seçim diye bir gündemi yoktur. Cumhur'un ve Cumhur İttifakı'ın ortak iradesi nettir. Bugünden itibaren seçimlere 754 gün kalmıştır. Sayın  Milletin zillet ile hesaplaşmasına 2 yıl 24 gün vardır. Bunu kiralık aklından sakın çıkarma. Demedi deme, adam sözü dinle. Kılıçdaroğlu önce sabret sonra seyret.

 

Bu devran böyle gitmemelidir, gitmeyecektir. Hain elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Süleyman Gülen başarılı bir operasyonla Türkiye'ye getirilmiştir. Vakit adalet önünde hesap verme vaktidir.

 

2021'in ilk çeyreğinde yüzde 7 büyüyen Türkiye ekonomisinin fırtınadan nasıl çıkma başarısı gösterdiğini kabul ve ifade edin.

 

PKK'nın beli kırılmıştır. Türk milletini terör musibeti ile yaşamaya hiçbir güç odağı alıştıramayacaktır.

 

TERÖRLE MÜCADELE SÜRECİ

 

FETÖ ve PKK adli süreçleri bağımsız ve tarafsız mahkemelerce sonuçlandırılmalıdır. Terörle mücadele hukukun sınırlarına bağlı kalarak icra edilmektedir. Geciken adalet sadra şifa olmayacaktır. FETÖ'nün PKK'nın kökü kazınmalı, kaynağı kurutulmalı.

 

SALGIN DÖNEMİNDE EKONOMİ

 

Kara propaganda vatan sevgisiyle bağdaşmaz. Bugün mutfak yanıyorsa yarın söndürürüz. El birliği, güç birliği yaparız. Ekonomideki ağırlıkları birer birer söküp atarız ancak vatan yanarsa, ne karnımızı doyuracak sofra bulabilir.

 

CHP yönetimi bağımsızlık ve bekamız risk altındayken hangi yangından söz açıyor. Suriye yaklaşık 10 yıldır iç savaş tünelindedir. Esad 2014'te yüzde 88 olan oyunu, yüzde 95.1'e çıkarmıştır. Şam'da halk sabaha kadar kutlama yapmıştır. Halk yoksul ve açtır, sefalet diz boyudur. İç savaş olmasaydı, bugünkü kara tabloya mahkum olurlar mıydı? Suriye trajedisinden hiç mi çekinmiyorlar? Rezil senaryoları da mı görmüyorlar? CHP zihniyetinin yatıp kalkıp mutfak demesi nasıl bir körlük, nasıl bir kütüklüktür? Yabancı gazeteleri okuyun, CHP'nin siyasi üslubuyla benzerliği hemen fark edeceksiniz.

 

Biden, New York Times gazetesine verdiği demeçte muhalefeti desteklemesi zillet ittifakına atılmıştır pastır. ABD'nin 2022 bütçesinde savunma harcamaları kaleminde terör örgütü PKK'nın da bulunduğu programa 522 milyon dolarlık fon ayrılması müttefiklik ilişkisine dair şerefli bir tavır mıdır? Bize göre şerefli bir tavır değildir.

 

Zillet ittifakına göre devletin ve milletin hakkını savunmak gibi bir gündem söz konusu değildir ama biz öyle değiliz, olamayız. Herkes eşittir Türkiye'dir. Terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Biden'ın zillet masasında elinden tuttuğu 7'li kozu ne olursa olsun Türkiye ite eyvallah etmeyecektir.

 

ATATÜRK'E HAKARET İDDİASI

 

Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir; ona laf yoktur. Baş giderse börk gider. Börk giderse il gider, iffet gider. Allah muhafaza bir daha da geri gelmez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye Cumhuriyeti'ne tahammülsüzlüktür. İdeolojik dogmalarla, ilkel bir taassupla Atatürk düşmanlığı yapmak hıyanete hizmettir. Ayasofya açılmışken, Taksim Cami'nin manevi hayatımıza kazandırılmışken, nükseden Atatürk alerjisinin esas gerekçesini nasıl okumalıyız? Kutuplaşmayı teşvik etmeye kimin, ne hakkı vardır? Suyu bulandıran, ortamı kızıştıran, bunu da Müslüman kisvesi altında yapan kişilerin bu yaptıkları provokasyondur. Maksatları araştırılmalıdır. Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları incelenmelidir. İnanç sahibi insanlarımızı üzmek, bugünkü AK Parti hükümetini töhmet altında bırakmak temiz bir mizacın sonucu değildir. Herkes uyanık olmak zorundadır. Atatürk'e bühtan edenlerin milletimizin gözünde zerre değeri olmayacaktır. Atatürk ortak paydamızdır. Kim saldırıyorsa, kimin kötü sözü dokunmuşsa ya soyunda ya da mazisinde bir mahcubiyeti vardır. Atatürk'e hakaret mukadderatımıza husumettir. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk'ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa vaftiz mi ettirilirdiniz? Atatürk'e saldıran zavallılar, sizin Don Kişot'tan ne farkınız vardır?

 

Dirilere olduğu gibi ölülere sövmek Hz. Peygamber tarafından yasaklanmıştır. Ölülerin arkasından kötü konuşmamak Müslümanların güzel geleneklerinden birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim kırmızı çizgimizdir. Atatürk Türkiye'dir, Atatürk Cumhuriyet'tir. Onu rahmetle anmak, saygı duymak, eserlerine sadık kalmak her Türk evladı için emeldir. Atatürk'ten elinizi çekin, dilinizi susturun. Anıtkabir ile Kocatepe arasında çekilmiş çelikten bir halat olan MHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sonuna kadar sahip çıkacaktır."

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Bahçeli’den, net, tavır:, Atatürk, kırmızı, çizgimiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı