Haber Detayı
10 Nisan 2021 - Cumartesi 09:40
 
Bahar depresyonuna ballı çözüm
İlkbahar ayları doğada çiçekler açtırırken, insanlarda halsizlik, yorgunluk ve uyku düzensizlikleri gibi depresyon etkileri göstermeye başlıyor.
YAŞAM Haberi
Bahar depresyonuna ballı çözüm

Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy: “Bahar depresyonun önüne geçmek ve yorgunluk hissini azaltmak için doğal besinler tercih edin. İşlem görmemiş bal ve arı ürünleri özellikle bu dönemlerde ihtiyacımız olan tüm vitamin ve besleyici ögeleri bir arada sunuyor.” İfadelerini kullandı.

 

Bahar aylarının gelmesiyle beraber birçok kişide halsizlik, yorgunluk, kaygı, asabiyet, dikkatsizlik ve uyku düzensizlikleri sıkça görülmeye başlıyor. Temel sebeplerinde hormon değişimleri, biyolojik saatimiz ile mevsimin uyuşmaması, mevsimsel alerjiler gibi sebepler yatsa da enerji kaynağımız olan besinler ile bu halsizliğe ve yorgunluğa savaş açmamız mümkün. Özellikle bahar depresyonu olarak nitelendirilen bu dönemin hayatımızı etkilememesi için 40 yıllık Bal Üreticisi Ahmet Bağran Aksoy, ham bal ve arı ürünlerinin doğru tüketilmesiyle bu dönemin daha rahat atlatılabileceğini söylüyor.

Depresyona Ham Ballı Çözüm

 

Bahar döneminde depresyon belirtileri yaşamadan sağlıklı ve zinde olmak için yapılması gerekenler listesinin en başında katkısız gıda tüketmek ve kaliteli beslenmek geliyor. Etabal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bağran Aksoy ile bahar döneminde kendimizi iyi hissetmemiz, ruh halimizdeki değişiklikleri en aza indirmemiz için tavsiyelerde bulunuyor. “Özellikle vitamin ve mineral içeren besinler bahar yorgunluğu ile başa çıkmak için oldukça önemlidir. Ham bal; B vitamini, potasyum, fosfor ve çinko açısından en zengin besindir.” diyen Aksoy ifadelerine eklemelerde bulundu: “Enerji verici özelliğiyle, bahar aylarında yaşanan yorgunluk ve halsizlik gibi hislere bağlı olarak depresyon sorununu ortadan kaldırmaya en yardımcı besindir.” diyor.

Tüm Arı Ürünlerinin Birleşiminden Elde Edilen Özel Kür

 

Doğanın mucizesi olan arıların tüm nimetlerinden sonuna kadar faydalanmak için vücudu zırlayan özel bir kür geliştirdiğini ifade eden 40 yıllık Arı Ürünleri Üreticisi Aksoy, “Çok güçlü bileşenlerden oluşan polen, propolis ve arı sütünü, bala ölçüyle ve dikkatle ilave ediniz. Bal haricindeki arı ürünleri kuvvetli tesire sahiptir ve doğru miktarda eklenmelidir. Zırhlayan kür tüketilirken de dikkatli olunmalı ve kararında alınmalıdır.” bilgilerini paylaştı ve kürün tarifini verdi.

 

Vücudu Zırhlayan Kür

  • 500 gram ham bal,
  • 100 gram polen,
  • 100 gram arı sütü
  • 20 gram propolis

 

Tüketim şekli;

Karışım kürünüzü hazırladıktan sonra sabahları kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı, akşam yatıdan evvelde bir tatlı kaşığı tüketebilir, gün boyu vücudunuzu zırhlayabilirsiniz. 4 yaş ve üstündeki çocuklara yarım tatlı kaşığı şeklinde verilebilir. Yetişkinler günde 1-2 tatlı kaşığı rahatlıkla tüketebilir.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Bahar, depresyonuna, ballı, çözüm,
Yorumlar
Haber Yazılımı