Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 12:43
 
Aydın Doğan yeniden medyaya giriyor! Flaş satış!
Soner Yalçın ve Aydın Doğan'ın yolları birleştiriyor mu?
GÜNDEM Haberi
Aydın Doğan yeniden medyaya giriyor! Flaş satış!

Soner Yalçın’ın da ortağı olduğu Kırmızı Kedi’nin sahiplerinden Haluk Hepkon bünyelerinde bulunan Emek Dağıtımcılığı Aydın Doğan’a sattığı iddia ediliyor.

 

Medya kulislerine bomba gibi düşen kulis bilgisine göre; dağıtım işinde Kırmızı Kedi bünyesinde piyasanın en büyüklerinden olan Emek Dağıtımcılığın Aydın Doğan’a satılması medya dünyasında da büyük yankı uyandıracağa benziyor.

 

OdaTV’nin sahibi olan Soner Yalçın’ın Aydın Doğan ile birlikte yeni bir merkez medya oluşturma uğraşı içerisinde olduğu medya kulislerinde konuşuluyordu.

 

Hürriyet’i Demirören’e satan iş adamı Aydın Doğan medya sektöründen tamamen çekilmişti.

 

Bir zamanlar belirgin muhalif çizgisiyle bilinen OdaTV ise çizgisini tamamen değiştirmiş ve sırtını Ekrem İmamoğlu ve İBB’ye yaslayarak yayın hayatını sürdürüyor.

 

Medya kulislerinde Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu çizgisinde yeni bir “merkez” medya yapılanması için Soner Yalçın’ın çalıştığı ve Aydın Doğan’ı da bu işe dahil etmeyi hedeflediği söyleniyordu.

 

 

Soner Yalçın’ın ortağı olan Haluk Hepkon’un Emek Dağıtımcılığı Aydın Doğan’a satması ile bu işbirliğinin ilk adımlarının atıldığı ifade edilirken, medyadan çıkan Doğan’ın “merkez” medya hamlesi ile dönüşünün yakın olduğu belirtiliyor.

 

Hakan Sönmez

7/24 Açık Medya

Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Aydın, Doğan, yeniden, medyaya, giriyor!, Flaş, satış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı