Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:30
 
Anna Karenina Ankaralılarla açık havada buluşacak
KÜLTÜR SANAT Haberi
Anna Karenina Ankaralılarla açık havada buluşacak

Devlet Tiyatrolarından (DT) yapılan yazılı açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kapalı kalan Devlet Tiyatroları, sanatsal faaliyetlerden yaz aylarında yararlanılması için hayata geçirdiği projeyle 2 Temmuz Perşembe günü perdelerini açmış ve sahnelediği oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Proje çerçevesinde bu hafta Ankara Devlet Tiyatrosunca sahnelenecek "Anna Karenina", 6, 7 ve 8 Ağustos tarihlerinde saat 21.00de Macunköy Yerleşkesinde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Lev Tolstoyun yazdığı, Helen Edmundsonun oyunlaştırdığı, Cevat Çapanın Türkçeye çevirdiği ve Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürü İpek Atagün Gezenerin yönettiği oyun, 19. yüzyıl Rusyasında toplumun kurallarının sorgulanacağı, zaman zaman da toplumun kurallarının bireyi sorgulayacağı, Anna Kareninanın Kont Vronskiyi ilk kez bir tren garında görerek başlayan aşk hikayesini anlatıyor.

Oyunun dekor ve ışık tasarımı Kerem Çetinele, kostüm tasarımı Esra Selaha, dans düzeni Aslı Güneş Sümere ve müzikleri Ekin Etiye ait.

Ankara Devlet Tiyatrosunun ardından Sivas Devlet Tiyatrosu da 13, 14 ve 15 Ağustos tarihlerinde "Kendime Kıyamam" adlı oyun ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankarada tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, ağustosun son haftasına kadar birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Anna, Karenina, Ankaralılarla, açık, havada, buluşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı