Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 11:59
 
Almanya Türkiye'ye kapıları açıyor!
Alman Hükümeti'nin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılmasının kısa sürede mümkün olabileceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Almanya Türkiye'ye kapıları açıyor!

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılmasının kısa sürede mümkün olabileceğini belirterek bunun için gereken şartların sağlanması gerektiğini ifade etti.

 

Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'ye getirilen seyahat uyarısının kısa sürede kaldırılması yönünde olumlu mesajlar verdi.

"DURUM İYİ OLURSA..."

 

DW Türkçe'nin haberine göre, RTL televizyonuna konuşan Bareiß, Türkiye'ye seyahat uyarısının kaldırılması şansını iyi gördüğünü belirterek "Durum iyi olursa, ki geçen hafta iyiydi, oldukça hızlı bir şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz" dedi.

 

"Bu bağlamda, seyahati mümkün kılmak için önümüzdeki günlerde ne yapabileceğimizi düşünme aşamasındayız” ifadelerini kullanan Bareiß, bunun için gereken şartları da saydı. Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili politikacı, vaka sayısının düşük olmasının yanı sıra turistlerin evlerine yeniden sağlıklı bir şekilde dönebilmesi için Türk sağlık sisteminin salgının üstesinden gelebilmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

 

Bareiß, Türk hükümet yetkilileri ile geçen hafta yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini de sözlerine ekledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy geçen hafta Berlin'de temaslarda bulunmuştu.

 

"RİSKLİ ÜLKELER" SINIFINA ALMIŞTI

 

Öte yandan Almanya, Türkiye’yi koronavirüs salgını konusunda ''riskli ülkeler'' sınıfına almıştı. Bu karar sonrasında Türkiye’yle ilgili daha önce alınan seyahat uyarısı kararının kaldırılması daha da zorlaşmıştı. Karara göre, yaz tatillerini seyahat uyarısına rağmen Türkiye'de geçirenler, Almanya'ya döndükten sonra 14 gün boyunca karantinaya alınacak.

 

Söz konusu son haber ise Almanya'dan Türkiye'ye iyi haber olarak yorumlandı.

 

 

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Almanya, Türkiye'ye, kapıları, açıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı