Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 10:54 Bu haber 448 kez okundu
 
Allah affeder Turkcell affetmez!
EKONOMİ Haberi
Allah affeder Turkcell affetmez!

Tüm icra ve iflas takiplerinin 30 Nisan’a kadar durdurulmasına karar verilmesine karşın iletişim operatörü Turkcellʹin hafta başında yasal takip işlemlerini yürüten tüm avukatlara, ˮTahsilat için müşterileri aramaya devam edinˮ bilgisi verdiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla 22 Mart Pazar günü Resmi Gazeteʹde yayımlanan karara göre, yeni tip Koronavirüs salgını tedbirler kapsamında, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu. Ayrıca taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine de karar verildi. 

Sözcüʹden Hande Zeyrekʹin haberine göre, kararın ardından 23 Mart Pazartesi sabahı iletişim operatörü Turkcell, Yasal Takip Birimi takip işlemlerini yürüten avukatlara ‘önem düzeyi yüksekʹ bir e-posta yolladı.ˮDeğerli avukatlarımızˮ diye başlayan mesajda bir gün önce Resmî Gazeteʹde yayımlanan karar gereği ‘Merkezi takip sistemiʹ de dahil olmak üzere 30 Nisanʹa kadar tüm icra takip işlemlerinin durdurulduğu hatırlatılarak, “Bu süre zarfında tahsilat arama/ iletişim faaliyetlerine, müşteri hassasiyeti gözetilerek bir sonraki duyuruya kadar devam edebilirsiniz” bilgisi verildi.

ˮMüşterileri borç için arayın ama hassas davranınˮ mesajı yollanan avukatlara özelikle sağlık ve güvenlik kuvvetleri çalışanları ile iletişim kurulması durumunda ısrarcı olunmadan ilgili çağrının sonlandırılması gerektiği de önemle belirtildi.E-postayı avukatlara yollayan Turkcell Yasal Takip Birimiʹni telefonla aradığımızda takipli tüm işlemlerle sadece avukatların görüştüğü bilgisi verildi.

CHPʹli Ataman: Kimlere sponsor olduğunuzu biliyoruz bari böyle zor günlerde vatandaşın yanında olunİstanbul Büyükşehir Belediyesi CHPʹli Meclis Üyesi Nadir Ataman mesajın çok sayıda avukata yollandığını belirterek firmaya ‘vatandaşın yanında olunʹ çağrısı yaptı. Ataman avukatlara iletilen mesaja şu sözlerle tepki gösterdi:ˮTurkcell ile bağlan hayata dediler, karantina günlerinde millet can derdindeyken avukatlara icra borçlularını arayın talimatı verdiler.

Kararnameye rağmen Turkcell icraya bağlanmaya devam ediyor. Avukatların ve icra işlemine maruz kalan insanların hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Bu resmen karantina kararlarına muhalefet suçudur. Turkcell yönetimini uyarıyoruz, kimlere sponsor olduğunuzu biliyoruz bari böyle zor günlerde vatandaşın yanında olun ama reklamlarda değil gerçek hayatta…

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Allah, affeder, Turkcell, affetmez!,
Yorumlar
Haber Yazılımı