Haber Detayı
14 Mayıs 2021 - Cuma 19:45
 
Alaattin Çakıcı sessizliğini bozdu: Flaş Süleyman Soylu çıkışı
Uzun sürenin ardından ilk defa suskunluğunu bozan son kabadayı olarak bilinen Alaattin Çakıcı son günlerde Sedat Peker üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik iddiaların ardından sessizliğini bozdu.kamuoyuna çok önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Alaattin Çakıcı sessizliğini bozdu: Flaş Süleyman Soylu çıkışı

Alaattin Çakıcı’nın danışmanı gazeteci Ferhat Aydoğan üzerinden yaptığı basın açıklaması şöyle:

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim,

 

8 Şubat tarihinden itibaren ülke gündemi ile ilgili ne bir yorum yaptım ne de bir yazı yazdım.  Tahliye olduğumdan bugüne kadar muhalefet; devletimize her türlü zarar vermek isteyen üst akıl ve yerli işbirlikçileri özel bir af ile bırakıldığımı medyada, oturumlarda ve sosyal medyada gündeme getirerek; sayın Devlet BAHÇELİ ’yi sürekli yıpratmak istemektedirler.

 

Ömer SEYFETTİN'in bir eserine değinmek istiyorum; adamın biri borç almış, kasapta yanında çalıştırmak için adamı işe almış. Sürekli ben olmasam kolun kesilecekti diye her seferinde aylarca adamın yüzüne vurmuş. Sonunda onuru sürekli zedelenen adam satırla kolunu keserek buyur kesik kolum demiş ve diyetini ödemiş. Bende cezamın infazını tamamlayarak diyetimi ödedim.

 

Ben ömrümün 27 yılını hapishanede geçirdim, af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Benim varlığımdan dolayı rahatsız olan muhalefet ve dış güçler, rahatsız edip benim üzerimden Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı sayın Devlet BAHÇELİ ‘yi, devletimizin başı olan sayın devlet başkanımızı sürekli yıpratmaktadırlar.

 

Af yasasından önce devam eden mahkemelerim var. Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam eğer her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum, devam eden mahkemelerimi hızlandırın. Ömrümde cezaevlerinde hep şerefimle yattım. Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabi ki haklı olduğum konularda. Devlet düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyorum. Sizlerin de yargıda insanları var. Mahkemelerimi hızlandırın. Tekrar hapishaneye düşmek benim içim şereftir. O mafya dediğiniz adamı araştırın.

 

Ömrümde kaçaklığının hiçbir türüne elime sürmedim. Devlete ait her hangi bir hazine arazisinin bir çöpünü almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir zararım dokunmadı. Daha evvelde beyan ettiğim gibi bir müddet demir ticareti yaptım. Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup onu da herkesle paylaştım.

 

Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU denen, 1,55 boyunda olan, işi gücü cumhur ittifakına saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; sürekli beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini dile getirerek kitlelerin önünde onurumu rencide etti. Sonunda kendisine cevap verdim. Türkiye de ve Avrupa ‘da ki basını ayağa kaldırdılar. 

 

Hdp ile iş birliği yapan, konuşurken sürekli hata yapan bu gafil muhbir kendi onurunu düşündüğü kadar bir bireyin geçmişi kriminal suçluda olsa onun onuru ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok.

 

Deva partisinin lideri Ali BABACAN ‘da aynı hatayı yaptı. Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi?

 

Sürekli sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ’ın hakkında yıllarca yazıp çizdiniz. Biz hapishanede bir şey göremiyorduk. 1 yıldır dışarıdayım Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye ‘nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış, savunma sanayi 50 artmış, ulu önder rahmetli ATATÜRK’ün ölümünden sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükümetler AK Parti döneminde bu ülkeyi şampiyonlar ligine taşımış, evet milli gelirin 18.000 dolar kişi başı olması için cumhur ittifakının ve sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ın bir dönem daha iktidarda kalması bu ülkenin bekası açısından, sosyal demokrasinin, sosyal devlete gelecek zaman diliminde 2028 yılına kadar kesinlikle gerçekleşeceğine inanıyorum.

 

Evet Ak partinin içerisinde bazı hatalı insanlar olabilir, gelecek seçim süresine kadar her halde Ak parti genel başkanı ve kurmayları beklemektedirler. Etrafı çevrilmiş olan Türkiye ‘nin, bel kemiği sayın Devlet BAHÇELi'de bazı şeyleri seyretmektedir. O da 2023 seçimlerini bekliyor. 

 

Hiçbir parti ile ilgili özel bilgi alışverişimden kaynaklanan bir bilgi değildir. Çünkü ben ülkücüyüm. Toprağın altında da üstünde de. Sabıkalı olduğumdan benden muhtar dahi olmaz. Ama devletin bir bireyi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyada ki olayları yorumlama hakkına sahibim. 

 

Hep demişim imanımın kıblesi kabedir, mensup olduğum milletimizin yönü devletin bekası ve devamlılığıdır. Son günlerde Türkiye ‘nin geçmişine yönelik bazı oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur.

 

Bugün gündeme getirmek fetö’ye, hdp’ye , chp ye Davutoğlu ve Babacan'a ve bazı iyi partililerin eline geçmişten kaynaklanan bazı oluşumlarla ilgili silah vermektedir.

 

Devletimiz zamanı geldiği zaman her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olan olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyecektir.

 

Aziz Türk milleti bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en başarılı iç işleri bakanı Sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın SOYLU‘yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili bedenini 5000 derecede ki ateşin içine atmıştır.

 

İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı bir birinden ayırmasını bilmeli. Yurt içi ve yurtdışında Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye ‘nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir.

 

Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı kamuoyuna saygılarımla arz ederken muhalefete devlet düşmanlarına şunu hatırlatmak isterim,  temcit pilavı gibi sürekli sayın BAHÇELİ'yi , sayın devlet başkanını mafyayı özel afla çıkardı diye ibare kullanmayın. Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ama size yolu gösteriyorum. Aftan evvel devam eden mahkemelerim var. Hızlandırın. Onursuz dışarıda  özgür kalacaksam, adam gibi hapishaneye dönmeyi tercih ederim. Aziz Türk milletine, sayın devlet başkanımıza , benden dolayı sürekli suçlanan Milliyetçi hareket partisi genel başkanı değerli ağabeyim Devlet Bahçeliye saygılarımla arz ederim.

 

 

BİR AÇIKLAMA DA ÇAKICI'NIN OĞLU ALİ ÇAKICI'DAN:  BABACAN'A YÜKLENDİ

 

Alaattin Çakıcı’nın oğlu Ali Çakıcı babasının danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a cevaben ikinci defa açıklama yaptı.

 

Ali Çakıcı’nın Açıklamasında şunları ifade etti:

 

“Sayın Ali Babacan, Cumhuriyet gazetesindeki açıklamanızı okudum. “Bizi kimse korkutamaz diyorsunuz”. Siz ve sizin gibi muhalefette olan parti mensuplari, hep bir ağızdan zikrettiğiniz  “hükümet ve küçük ortağı”, siz ne Devlet başkanımızın nede Sayın Genel başkanımızın  hassas yerlerinde ki kılı bile olamazsınız .

 

Siz kendinizi ne zannediyorsunuz?

 

Arkanıza aldığınız devlet düşmanı  basın mensupları, Türk düşmanları ve özelikle bir elli beşlik Kemal ile  iktidara zarar vermek adına  sürekli babama mafya demekte siniz. Siz de  Halk Tv’de aynı şeyleri zırvaladınız. Siz tehdit edilecek adam bile değilsiniz,  mevcut yasal hiçbir siyasi kimliğiniz yok,  Anayasa da herhangi bir güvence altına alınmış bir dokunulmazlığınız mı var?

.

Bu sözlerimi sol basın hemen tehdit olarak algılıyor.

 

Batı ve  şer ittifakının liderleri!.. ‘neden dürüstçe  PKK sempatizanıyız, bu ülkenin bölünmesine tarafız ve  Amerika’nın  uşağıyız diyemiyorsunuz?’ Eğer biraz sizde ahlak kırıntısı kaldi ise bunları dürüstçe dile getiriniz. Ama malesef hainin fikri ne ise zikri de odur!

 

Hadi oradan terbiye kurallarımızı zorlamayınız!

 

Türkiye’nin Girit’ten başlayıp Dedeağaç’a kadar çevrildiğini bilmiyor musunuz?

 

Türkiye’nin bölünmesi için Anadolu’nun kuzey doğu Ermenistan sınırdan başlayıp, kuzey Irak,   kuzey Suriye ve Doğu Akdeniz’de bu devletin bölünmesi için çaba gösteren yerli işbirlikçiler ve  sizin gibi vatana ihanet edenler, hep bir ağız olmuş konuşuyorsunuz, buna ne hakkınız var ki devletin bekası için mücadeleden cumhur ittifakına sürekli iftira atmaktasınız.

 

Dünya,  bir pandemi krizi ile karşı karşıya kalmışken, ve ülkemiz de bunun külfeti ile mücadele ederken,  bu insanlık krizini bile politikaya alet ediyorsunuz. 

 

Beyinlerinizi,  kalbinizi ve kulaklarınızı teslim ettiğiniz  şeytani düşüncelerden ve üst akıla olan teslimiyetinizden bir an önce vazgeçiniz.

 

İsterseniz babama dil uzatınız  yada babama belden aşağıya konuşunuz,  o zaman sizin  adamlığınız dagörmüş oluruz.

 

Aziz Türk milletimize,  Sayın Devlet Başkanımıza  ve Sayın Genel Başkanımız  Devlet Bahçeli’ye saygılarımla arz ederim.”

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: Alaattin, Çakıcı, sessizliğini, bozdu:, Flaş, Süleyman, Soylu, çıkışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı