Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 16:30
 
AK Parti Sözcüsü Çelik: Pompeonun gayrimeşru yerleşimleri ziyaret etmesi sorumsuzluk ve hukuksuzluktur
POLİTİKA Haberi
AK Parti Sözcüsü Çelik: Pompeonun gayrimeşru yerleşimleri ziyaret etmesi sorumsuzluk ve hukuksuzluktur

ANKARA (AA) - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Pompeonun Batı Şeriadaki yasa dışı bir yerleşim birimini ziyaret etmesinin uluslararası hukukun ve kararların açık ihlali olduğunu belirtti.

Pompeonun, Golan ve Kudüs kararlarıyla Filistinde iki devletli çözüm planının altını oyan adımlar attığına dikkati çeken Çelik, bu yaklaşımın sorumsuz bir şekilde Orta Doğuda barış ve istikrarı tehlikeye atmakta ve krizi derinleştirmekte olduğunu kaydetti.

Çelik, BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurulunun Filistine ilişkin almış olduğu kararların arkasında olduklarını ve uluslararası toplumu bu kararlara dair hassasiyet göstermeye ve güçlü bir tavır ortaya koymaya çağırdıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Haksızlık ve hukuksuzluk karşısında ortak tavır ve dayanışma gerekiyor. Pompeonun gayrimeşru yerleşimleri ziyaret etmesi sorumsuzluk ve hukuksuzluktur. Cumhurbaşkanımızın Filistin davasında sürdürdüğü haklı ve kararlı siyasi mücadele devam ediyor. Her türlü hukuksuzluğa karşı Filistinli kardeşlerimizin her koşulda yanında olacağız."

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: AK, Parti, Sözcüsü, Çelik:, Pompeonun, gayrimeşru, yerleşimleri, ziyaret, etmesi, sorumsuzluk, ve, hukuksuzluktur,
Yorumlar
Haber Yazılımı