Haber Detayı
20 Ocak 2021 - Çarşamba 10:18
 
Afşin Hatipoğlu dayağı kimden yedi? Eski eşinden flaş açıklama
KRT Televizyonu program yapımcısı Afşin Hatipoğlu'na yapılan saldırı hakkında flaş gelişmeler yaşanıyor.
GÜNDEM Haberi
Afşin Hatipoğlu dayağı kimden yedi? Eski eşinden flaş açıklama

Kendisini eski Ocak başkanı olarak tanımlayan KRT’te program yapımcısı olan Avukat Afiş Hatipoğlu’na gerçekleşen saldırının ardında Milliyetçi ülkücü camianın olduğu kamuoyuna yansıtılmıştı. Ancak, olayın ardından Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesini gazetedeki köşene taşımasıyla konu başka bir boyut kazandı.

 

Uğur köşe yazısında: “Bu arada Ayhan Sefer Üstün’e yönelik saldırının ticari sebeplerden kaynaklandığını, Avukat Afşin Hatipoğlu’nun ise çok kişisel nedenlerle (hukuki sorun olabilir diye anlatamıyorum) saldırıya uğradığını öğrendim” ifadelerini kaleme aldı.

 

Fuat Uğur'un İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı konuşmanın ardından köşesinde bahsettiği "kişisel nedenlerin" Afşin Hatipoğlu'nun boşandığı eşinin Sosyal Paylaşım Platformu Facebook'ta herkese açık bir şekilde paylaştığı aile içi problemler olduğu iddia ediliyor.

 

EVLİ KADINLA OLAN İLİŞKİSİ YÜZÜNDEN KADININ KOCASI TARAFINDAN MI DÖVÜLDÜ?

 

Yine başka bir iddia da KRT Program Yapımcısı olan Afşin Hatipoğlu’nun evli bir kadınla olan ilişkisi yüzünden ve bunun ortaya çıkması sonucu evli kadının kocası tarafından darp edildiği yönünde.

 

KRT Program Yapımcısı olan Avukat Afşin Hatipoğlu’na yönelik gerçekleşen saldırının Milliyetçi Ülkücü camiaya mal edilmeye çalışıldığı günlerde ortaya atılan iddialar gerçekten çok ilginç duruyor.

 

AFŞİN HATİPOĞLU SOYLU’YA CEVABI

 

Saldırıya uğrayan Afşin Hatipoğlu, KRT’deki Şimdiki Süre programında Asil’nun “Avukat Afşin Hatipoğlu fazlaca kişisel nedenlerle saldırıya uğradı” iddiasına cevap verdi.

 

Hatipoğlu’nun açıklaması şu şekilde:

 

Bugün yazar Fuat Uğur, Süleyman Asil’yu işaret ederek, “Afşin Hatipoğlu’na meydana getirilen hücum, kişisel husumetten meydana gelmektedir, hukuki sorun olur diye detaylarını vermek istemiyorum” şeklinde bir yazı kaleme aldı.

 

Yazı üstüne Bakırköy Başsavcılığı‘na gittim dosyayı inceledim. Taksici haricinde asla kimsenin ifadesinin olmadığını, herhangi bir saldırganın gözaltına alınmadığını, kimsenin yakalanmadığını, herhangi bir kamera kaydının olmadığını, herhangi bir delilin olmadığını bizzat gördüm.

 

Başsavcıvekili ile yaptığım görüşmede, “Benimle ilgili ne var ise ortaya çıkartın. Ben buradayım, ben kimmişim ben de öğreneyim” dedim.

 

Şimdi T.C İçişleri Bakanı’na soruyorum:

 

1- Tek bir ifadenin olmadığı dosyadan hangi somut kanıt ile bu açıklamayı yapıyorsunuz?

 

2- Bu kadar derin ve ince bilgiyi getiren kişiler, saldırganların bilgisini size niye vermedi?

 

3- Bu bilgiye vakıf olduğunuza nazaran saldırganları bildiğiniz halde savcılığa bildirmiyor musunuz?

 

4- Kişisel husumetten kaynakladığı varsaydığınız vaka, hane önünde, gece vakti, tasarlanarak, pusu kurularak yapıldığında sizin nazarınızda kabahat sayılmıyor mu?

 

Hakan Sönmez

Kaynak: Editör: Hakan Sönmez
Etiketler: Afşin, Hatipoğlu, dayağı, kimden, yedi?, Eski, eşinden, flaş, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı