Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 23:30
 
ABD Başkanı Trump: NBA siyasi bir örgüt haline geldi
GENEL Haberi
ABD Başkanı Trump: NBA siyasi bir örgüt haline geldi

WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Donald Trump, Louisiana eyaletini vurmaya başlayan Laura Kasırgasıyla ilgili bilgi almak için ABD Başkan Yardımcısı Mike Pencein de yer aldığı bir heyetle başkent Washington DCdeki Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı (FEMA) merkezini ziyaret ederek burada brifing aldı.

Kasırgayla ilgili her türlü hazırlığı yaptıklarını vurgulayan Trump, cumartesi ya da pazar günü kasırgadan etkilenen Teksas ve Louisiana eyaletlerini ziyaret edeceklerini kaydetti.

Trump, yerel saatle bu akşam Cumhuriyetçi Parti Kurultayında yapacağı başkanlığa kabul konuşmasını da kasırga nedeniyle ertelemeyi düşündüğünü dile getirse de daha sonra böyle bir şeye gerek görmediklerini ve konuşmasını planlandığı şekilde yapacağını kaydetti.

"Bence insanlar, NBAden bir nebze bıktı"

Donald Trump, Wisconsin eyaletinde polisin siyahi Jacob Blakei arkadan vurarak ağır yaralamasının ardından, NBAdeki bazı sporcuların maça çıkmama kararı alması nedeniyle maçların ertelenmesine ilişkin de değerlendirmede bulundu.

NBAin boykot kararı hakkında fazla bir şey bilmediğine ancak son günlerde maçların reytinglerinin düştüğüne işaret eden Trump, "Bence insanlar NBAden bir nebze bıktı. Ne yazık ki NBA, siyasi bir örgüt haline geldi. Bu, iyi bir şey değil, ülkemiz ve sporumuz için iyi değil." dedi.

Wisconsine federal güvenlik güçleri ve Ulusal Muhafızların gönderilmesinin ardından Kenosha kentindeki protestoların sakinleştiğine dikkati çeken Trump, gösterilerin devam ettiği Oregonun Portland kentine de federal yardımın kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

Muhabir: Dildar Baykan

Kaynak: Editör: 7/24.tv Haber Merkezi
Etiketler: ABD, Başkanı, Trump:, NBA, siyasi, bir, örgüt, haline, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı